Az első teljesen önjáró búvárszerkezet, amely elérte a mélységet.
Érdekes új felfedezést tettek a koronavírus kapcsán kínai kutatók, akik szerint a fertőzés nemi aktus útján is terjedhet.
Számos nyakörvtípus veszélyességét tesztelte a Notthinghami Trent Egyetem kutatócsoportja.
A koronavírusok, köztük a MERS, a SARS és a Covid-19 betegséget okozó SARS-CoV-2 eredeti hordozóinak a denevéreket tartják.
Egy új egzotikus atom, a pionos hélium létrehozásáról és spektroszkópiai méréseiről szóló kísérletet publikáltak az Európai Nukleáris Kutatási Szervezetben (CERN) folyó ASACUSA együttműködés kutatói.
Magyar kutató kapott rangos nemzetközi kitüntetést: Nemes Frigyes János fizikus is elnyerte az Európai Nukleáris Kutatási Szervezet (CERN) CMS kísérletének díját, a CMS Eredményességi Díjat.
A COVID-19 betegség több mint „egyszerű” tüdőgyulladás.
Életmentő lehet a Baranyi Lajos Egyesült Államokban élő magyar kutató által kifejlesztett terápia, amely képes meggátolni a koronavírus-fertőzés által kiváltott túlzott immunreakciót.
Az Utrechti Egyetem, az Erasmus Orvosi Központ és a Harbour BioMed arról számolt be, hogy azonosítottak egy emberi monoklonális antitestet, amely megakadályozza, hogy a SARS-CoV-2 elnevezésű koronavírus laboratóriumi sejttenyészetben sejteket fertőzzön meg.
Az idei volt az eddig mért két legmelegebb április egyike a világon az európai Copernicus éghajlatváltozási szolgálat (C3S) keddi közleménye szerint.
Olyan mikrobát fedeztek fel kenyai és brit tudósok, amely tökéletesen megvédi a szúnyogokat a maláriától – olvasható a BBC hírportálján.
A műanyag mikroszemcsék minden eddiginél nagyobb koncentrációját mérték a Földközi-tenger fenekéből vett mintáiban - számolt be róla a BBC hírportálja.
A fertőzést feltételezhetően a gazdáitól kapta el.
Az ilyen bolygók befolyásolhatják a sziklás planéták kialakulását és irányíthatják feléjük a vizet hordozó üstökösöket, ahogy a Jupiter tehette a Föld esetében.
Az amerikai védelmi minisztérium elmondása szerint valóban azonosítatlan repülő tárgyakról van szó.
Az utóbbi napokban kétszer is meg kellett védenie fészkét a betolakodóktól a gólyapárnak.
Az első komparatív kísérlet legalábbis bíztató eredménnyel szolgált.
A WHO a meglévő antitesteket vizsgáló koronavírustesztek megbízhatóságát is megkérdőjelezi.
A vírust nem észleli az Android rendszer Pay Protect nevű szolgáltatása.
Ha működik az új vakcina, a rászorulók azonnal hozzá tudnának férni.