Biztonsági aggályok merültek fel.
Az északnyugat-kínai Kanszu tartomány székhelyén található Lancsou Egyetem innovációs központjának kutatói által kidolgozott rendszer hétfőtől kezdve 30 napon át jelzi előre, hogy a világ 180 országában naponta hány újabb fertőzéses eset bukkanhat fel.
Júliusban indíthatják útjára a kínai Mars-szondát – közölte hétfőn a projektet vezető Kínai Űrtudományi és Technológiai Vállalat.
A világban több mint száz oltóanyagot tesztelnek.
Több mint hatvan mamut maradványait tárták fel a régészek egy Mexikóvároshoz közeli területen.
Az első Kounotorit 2009-ben küldték fel az űrállomásra.
A milánói Poliklinika kórház kutatói vérminták elemzéséből kimutatták, hogy az új koronavírus már jelen volt Olaszországban a február 21-i első igazolt megbetegedés előtt.
A koronavírust is elpusztítja az az automata robot, amely a napokban került a Semmelweis Egyetemre és UVC-fény kibocsátásával fertőtleníti környezetét.
Érintés nélkül nyitható szájmaszkot fejlesztettek ki izraeli feltalálók, hogy biztonságosabbá tegyék az éttermi étkezést.
A megkövesedett maradvány alapján a kutatók arra jutottak, hogy az állat nagyjából két méter hosszú lehetett.
Az új koronavírus elleni lehetséges oltóanyag klinikai tesztelését két hónappal ezelőtt, március 16-án kezdték meg az Egyesült Államokban.
Kína kutatók erős bizonyítékot találtak arra, hogy az új koronavírus természetes eredetű és nem laboratóriumból kiszabadult, ember alkotta vírus.
Mintegy 15 százalékuknak van szüksége dialízisre egy csütörtökön bemutatott amerikai kutatás szerint.
Néhány hónapon belül kiderülhet, hogy a koronavírus-fertőzés érinti-e az agyat, és ha igen, mely területeit
Összefüggést mutattak ki a vérben felhalmozódott mérgező anyagok és a lisztérzékenység (cöliákia) fokozott kockázata között fiataloknál.
Az új típusú koronavírus kiváltotta, Covid-19 nevű betegség nemcsak a tüdőt vagy a légúti szerveket károsítja, hanem az egész emberi szervezetet – erről közölt riportösszeállítást szerdán a CNN hírtelevízió.
Az emberi beavatkozások miatt 134 kilométerrel lett rövidebb a Duna folyó hossza az elmúlt két évszázad alatt.
Két újabb, eddig nem ismert vírusmutációra bukkantak Észtországban virológusok a SARS-CoV-2-vírus genetikai elemzésekor.
A fertőzött anyák tejének koronavírus elleni antitestjei megvédhetik a csecsemőt a betegségtől egy új kutatás szerint.