1915. április 24-e éjjelén az oszmán kormány összegyűjtött és bebörtönzött körülbelül kétszázötven örmény értelmiségit, majd még aznap éjjel valamennyiüket kivégezték. Ezt a dátumot tekintik az örmény genocídium kezdetének.
Az incirliki támaszpont az Egyesült Államok hadereje mellett a NATO-nak is évtizedek óta a legfontosabb légi bázisa Törökországban.
Semmisnek és értéktelennek tekinti, és nem ismeri el az örmény népirtásról szóló kongresszusi határozatot.
A szavazás utáni első kommentárok történelmi jelentőségűnek minősítették a törvényhozók döntését.
Rendőri védelmet kaptak a német törvényhozás azon, török származású képviselői, akik nemrég megszavazták azt a határozatot, amely népirtásnak minősíti az örmények 1915-ös tömeges lemészárlását.
Komoly hatással lesz a német-török viszonyra, hogy a német parlament (Bundestag) népirtásnak minősítette csütörtökön az örmények lemészárlását az Oszmán Birodalomban a XX. század elején – jelentette ki Recep Tayyip Erdogan török elnök.
A német parlament (Bundestag) elsöprő többséggel népirtásnak minősítette csütörtökön az Oszmán Birodalomban végrehajtott örményellenes mészárlásokat, amelyek kezdete 101 évvel ezelőtt volt.
A német szövetségi parlament (Bundestag) az oszmán török által az örmények ellen az I. világháború idején elkövetett mészárlásokat népirtásnak nevező határozatról szavaz csütörtökön.
Az örmény nép tragédiájának századik évfordulója alkalmából, az 1915-ös események áldozatainak tiszteletére felállított múzeumot és emlékművet látogatta és koszorúzta meg kedden Jerevánban Borbély László, a képviselőház külügyi bizottságának elnöke, aki a bizottság alelnökeivel együtt hivatalos látogatáson vett részt az örmény fővárosban.
Száz évvel ezelőtt került sor a törökországi örmény népirtásra. A genocidimum elismerése mindmáig megosztja a nemzetközi közvéleményt, a törökök tagadják a népirtást, amelyet egyelőre csupán 24 állam ismer el.
Hosszú vita után hétfőn megállapodtak a német kormánypártok parlamenti frakciói, hogy tartalmazza a népirtás kifejezést az a parlamenti határozat, amelyet pénteken, az örmények ellen az Oszmán Birodalomban elkövetett mészárlások kezdetének 100. évfordulóján fogadnak majd el.
Az örmény népirtásra való megemlékezés megfelelő alkalom arra, hogy felidézzük, milyen okok vezettek el az egységes Európa gondolatához – véli Winkler Gyula.
Rágalmazásnak nevezte Ferenc pápának az örmény népirtásról mondott szavait a Törökország római szentszéki nagykövetsége által hétfőn kiadott közlemény. Az olasz sajtó szerint Ferenc pápa nem Törökország ellen beszélt.
A "huszadik század első népirtásának" nevezte vasárnap Ferenc pápa az örmény nép elleni, száz évvel ezelőtti török vérengzést.
Recep Tayyip Erdogan török kormányfő szerdán Törökország nevében bocsánatot kért az Oszmán Birodalomban elkövetett mészárlások során "1915-ben meggyilkolt örmények unokáitól".