A felmérést azután végeték, hogy kiderült, Trump megfertőződött a koronavírussal.
Harminchárom ország lakosainak véleményét térképezte fel az Ipsos.
Az IPSOS közvélemény-kutató végezte a felmérést.
A magyar lakosság 58 százaléka örülne, 62 százalékát pedig büszkeséggel töltené el, ha Budapest rendezné a 2024-es olimpiát és paralimpiát – derül ki az Ipsos legfrissebb, a riói olimpiát követő első közvélemény-kutatásából.
Az Ipsos 16 országban végzett felmérése szerint a megkérdezettek többsége úgy véli, rossz döntés volt Nagy-Britannia részéről, hogy kilép az Európai Unióból.
A Medián legfrissebb, szeptember közepi felmérése szerint a nyári hónapok politikai fejleményeiből a Fidesz profitálhatott a legtöbbet: a kormánypárt népszerűsége négy hónap alatt 28-ról 32 százalékra nőtt, míg a pártot határozottan elutasítók aránya 45-ről 40 százalékra csökkent.
A Fideszt nevezi a nyár egyértelmű nyertesének legfrissebb elemzésében az Ipsos, amely azt mérte: a kormánypárt szeptemberben az idei év eddigi legjobb eredményét érte el - híveinek száma 1,9 millió fő -, a második helyen a Jobbik áll 1,1 milliós táborral, a harmadik az MSZP 800 ezer támogatóval.
A teljes népességen belül stagnál a Fidesz népszerűsége, a Jobbik tovább erősödött.
Az október eleji 35-ről 30 százalékra csökkent a kormánypárt tábora, de az ellenzék a leszakadókból nem sokat profitált. A kormányban csalódottak az úgynevezett bizonytalanok táborát gyarapítják, amely 31-ről 35 százalékosra nőtt – derült ki a november első felében végzett Ipsos felmérésből.
Az Ipsos júliusi felmérése alapján a pártok sorában továbbra is a Fidesz áll az első helyen, bár csökkent a kormánypárt támogatottsága. Az MSZP elmozdult múlt havi történelmi mélypontjáról, de így sem tudta utolérni a Jobbikot, amelynek szintén bővült a tábora.
Többen támogatják a Fideszt, mint az utána következő két pártot együttvéve - derül ki az Ipsos május első felében végzett közvélemény-kutatásának eredményéből, amely szerint a kormánypártot a népesség 37 százaléka támogatja, a Jobbik tábora 12, az MSZP-é pedig 11 százalékos a lakosság egészén belül.
A Fidesz-KDNP 40-45, az ötpárti ellenzéki szövetség 26-31, a Jobbik 19-23, az LMP 4-6 százalékos listás eredményt érhet el a vasárnapi parlamenti választáson az Ipsos prognózisa szerint. A közvélemény-kutató intézet szombaton küldte el elemzését az MTI-nek.
Aktivizálódtak a választópolgárok, és ennek következtében több pártnak is sikerült gyarapítania táborát: erősödött a legtöbb támogatóval bíró Fidesz-KDNP és a rangsorban harmadik Jobbik is. A kormánypárti szövetség hívei aktívabbak is, mint a támogatottság szempontjából második baloldali összefogásé - derül ki az Ipsos február első felében végzett közvélemény-kutatásának eredményéből.
A Fidesz kivételével mindegyik magyarországi politikai erő az előző havival azonos támogatottságot élvez – derül ki az IPSOS közvélemény-kutató intézet legfrissebb felméréséből.
A biztos pártválasztók, azaz a 2014 tavaszi magyarországi választáson bizonyosan voksolók körében a Fidesz - némi csökkenést mutatva - 47 százalékkal vezet. Az MSZP 27 százalékkal a második, a Jobbik 12 százalékkal a harmadik. Az Együtt-PM 6 százalékkal valamivel a bejutási küszöbérték felett van, a DK 3 százalékot ér el, az LMP 2 százalékot - áll az Ipsos szerdán nyilvánosságra hozott felmérésében.
Minimális változásokat mért a pártok támogatottságában az előző hónaphoz képest az ellenzéki együttműködési tárgyalások közben, illetve után végzett közvélemény-kutatása során az Ipsos. A biztos pártválasztók csoportján belül a Fidesz 50 százalékos, az MSZP-nek 25 százaléka van. Az aktív szavazói körön belül a Jobbiknak 11, az Együtt-PM-nek 5 százaléka van. Az LMP ezúttal 4 százalékot kapna, a DK pedig 3-at.