Januártól működik az idén elhunyt Nobel-díjas író, Kertész Imre hagyatékának gondozására és írói emlékének ápolására létrejövő Kertész Imre Intézet.
Pénteken temették el Kertész Imre Nobel-díjas írót. Az irodalmi Nobel-díj eddigi egyetlen magyar kitüntetettje életének 87. évében hosszan tartó súlyos betegség után hunyt el március 31-én.
Életének 86. évében hosszan tartó súlyos betegség után elhunyt Kertész Imre.
Különösebb feltűnés nélkül, szinte szerényen jelent meg az új Kertész Imre könyv: A néző. Feljegyzések 1991-2001. Pedig ezek a feljegyzések (igazából: napló) legalább olyan fontosak, mint a regényei. Papp Sándor Zsigmond könyvajánlója.
A doctor honoris causa címmel az egyetem Kertész Imrének az élet erkölcsi értékeinek népszerűsítéséhez hozzájáruló munkássága előtt tiszteleg.
Cáfolta a The New York Times munkatársa azt a vádat, hogy a Kertész Imrével készített interjúját azért nem hozta le a neves amerikai lap, mert Kertész nem adott benne hangot a Magyarországgal szembeni ellenérzéseinek.
Kertész Imre Nobel-díjas író csütörtökön este a neki augusztus 20-án átadott Magyar Szent István Rend kitüntetésével kapcsolatban kijelentette: bár sokan megbotránkoztak és próbálták lebeszélni, mégis „amit kínálnak, azt el kell fogadni”.
Csángó népdallal köszöntötték Kertész Imrét és Rubik Ernőt, amikor átadták nekik a Szent István Rendet délelőtt a Sándor-palotában.
A Heti válasz legújabb száma közli Schmidt Mária Kertész munkásságát méltató írását, a cikk alatti zárójeles megjegyzésben utalnak a kitüntetésre, amelyet a Nobel-díjas író az államalapítás ünnepén átvehet.
A budapesti honvédkórházba szállították Kertész Imre írót, adta hírül az atv.hu csütörtökön. A televízió információi szerint a Nobel-díjas írónak csípőtörése van.
„Egy Holocaust-bohóc voltam” címmel jelent meg interjú Kertész Imrével a Die Zeit című hetilap legújabb számában abból az alkalomból, hogy hamarosan megjelenik az irodalmi Nobel-díjas magyar író új német nyelvű kötete.