Mindenki, akinek beadják a vakcinát, oltási bizonyítványt kap igazolásul. Ez a dokumentum egyebek mellett utazás során lehet hasznos. Lehetővé teheti, hogy egy másik országba érkezéskor ne legyen szükség tesztelésre, sem karanténra.
A tervek szerint egy hét alatt szeretnék beoltani a vakcinát igénylő személyzetet.
A gyártók optimisták.
A vakcina egyelőre egy évre kapott zöld utat Európában.
Még az idén elkezdődhet a koronavírus elleni oltás Romániában, az első, „szimbolikus” adag oltóanyag karácsony és újév között érkezhet az országba.
Várhatóan december 23-án adja ki az Európai Unió gyógyszer-felügyeleti hatóságának szerepét betöltő Európai Gyógyszerügynökség (EMA) az új típusú koronavírus ellen az amerikai Pfizer és a német BioNTech által kifejlesztett oltás forgalmazási engedélyét – jelentette kedden egybehangzóan két német lap.
Szerda reggel földet ért a Tel-Aviv-i Ben Gurion reptéren az első oltóanyag-szállítmány, a Pfizer és a BioNTech vakcináját Benjámin Netanjahu miniszterelnök és Juli Edelstein egészségügyi miniszter fogadta a repülőtéren.
„Legjobb korai születésnapi ajándék, mert ez azt jelenti, hogy együtt lehetek a családommal és a barátaimmal, miután az év nagy részében egyedül voltam.”
Az Egyesült Királyság a világ első olyan országa, amely hatósági jóváhagyást adott egy koronavírus-vakcina alkalmazására.
A termék hatásfoka szinte azonos a Pfizer által kifejlesztett oltáséval, azonban már mínusz 20 fokon biztonságosan tárolható.
Csak az idén 50 millió darabot tudnának gyártani, jövőre túlléphetik az egymilliárdot.
Európában 2021 elején válik elérhetővé a Pfizer vakcinája.
Világszerte nőtt a tőzsdén jegyzett cégek részvényeinek átlagára, különösen szépen teljesített a Pfizer és a BioNTech.
Az év végéig 15-20 millió ember beoltására alkalmas mennyiséget tudnak legyártani.
Az Egyesült Államokban jelenleg három gyógyszergyár folytat szakemberek által érdemlegesnek minősített vakcinakísérleteket.