Az elmúlt egy év a félelemről, a szenvedésről és a halálról szólt. Karácsony legyen az a fordulópont, ami az elkövetkező időszakot a remény, az öröm és az élet megtestesítőjévé formálja.
Ha elpárolog a kontroll illúziója, egyre inkább azt reméljük, hogy létezik egy feljebbvaló, aki irányítása alatt tudja tartani a történéseket.
Egyfelől ott van a múlt, a hagyomány megerősítő és biztonságot adó ereje, másfelől a jövő, ami a megújulást és az előre tekintést, az idők jeleire való odafigyelést szorgalmazza.
Akiknek szerencsénk volt megismernünk a nagyszüleinket és időt tölthettünk a felügyeletük alatt, minden bizonnyal számtalan ilyen, és ezekhez hasonló történetet mesélnénk el.
Az életben is lehet, hogy éppen az okozza a legnagyobb galibát, aminek a biztonságot, a zökkenőmentességet kellene garantálnia.
Dicséretes, hogy nagyon sokan karácsonyhoz közeledve angyalbőrbe bújnak és örömet szereznek az árván maradt és/vagy nehéz sorsú gyermekeknek.
Várakozással telik a mai nap. Hátunk mögött a múlt eseményei, amelyek ilyenné formálták a mai napunkat, és előttünk a jövő, ami az új lehetőségét ígéri.
Ha annyiszor egy lejt fordítanánk a szegények megsegítésére, ahányszor ma frissítettük a Black Friday-es oldalakat és applikációkat, akkor talán a feszületeken függő Jézus szemét sem kellene fekete lepellel eltakarnunk szégyenünkben.
Klaus Johannis megnyerte az elnökválasztást, majd beadta a felmondását. A mondat első felét én találtam ki, a másodikat egy mesterséges intelligencia (MI).
Nincs bátorságuk az ember iránt elköteleződni, az emberi élet megoldásaiért küzdeni, hanem azt hiszik, hogy Istenért harcolnak.
Még mindig a folyamatos növekedési szemlélet az uralkodó, ami a gazdaságot és a fogyasztást illeti, bár már sok tudós és szakértő jelezte, hogy ez zsákutcába vezet.
Aki a csúcsra akar törni, annak tudnia kell, hogy mikor kell lökdösődni, könyökkel oldalba vágni a politikai ellenfeleket, akik az útjában állnak, de azzal is tisztában kell lennie, hogy kihez kell dörgölőzni...
A kvantumszámítógépek lehetővé teszik majd az emberi agy idegsejtjeinek valós idejű szimulációját, a molekulák mozgásának modellezését, de a gazdasági folyamatokat, az optimalizációs problémákat is más dimenzióba emelhetik.
Már-már népi kultusz övezte a sörgyárat és termékeit, amit igazol a több százezernyi nyerő kupak is, amit érthető módon, jogosan szerettek volna most az emberek „beváltani”.
A sok hazugság, átverés és lehúzás mint egy-egy emelet épül egyik a másikra. Százemeletes felhőkarcoló lesz belőle. Az emberi kapzsiságra épülő torony. A szégyentelenség műemléke.
A román műanyag bankjegyeken sokkal tovább megmaradnak a gyógyszerrezisztens baktériumok, így sokkal nagyobb valószínűséggel kaphatnak el egymástól fertőzéseket a pénzeket cserélő gazdáik.
Ahelyett, hogy hétközben túlóráznának, akár szombaton is dolgozhatnának a kedves munkavállalók, szól az érv. Amúgy is fetisizáltuk a munkát, lassan nemcsak a megélhetésünket, hanem identitásunk alapját adja...
Az internetes zaklatás világméretű problémává vált és külön szóval jelölik a jelenséget: cyberbullying. Minél többször veszünk részt valaki meghurcolásában, annál érzéketlenebbé válunk velük szemben.
Kiskorúak megrontása, szexuális aktusra kényszerítése a fél világot átszövő hálózatban, amelyben vezető politikusok, színészek, tudósok, üzletemberek is érintettek lehetnek – ezek a kontúrvonalak rajzolódnak ki a történetekből.
Egy öngyilkosság egy közösség elbukása. Minden bizonnyal az öngyilkosság jelentős részét beszűkült tudatállapotban hajtják végre, ezért nem lehet azokat előre kiszámítani, így elkerülni is nehéz.