Az ember szereti hárítani a negatív dolgokat: könnyebb úgy védenie magát, hogy mások életébe szól, úgy hiszi, mások befeketítésével jobb fényben tüntetheti fel saját életét.
Folyamatosan frissülő online archívumban teszi közzé a lengyelországi abortusztörvény szigorítása ellen szervezett tüntetéseken készült felvételeket fotósok egy csoportja.
Kiemelten fontosnak tartják azt, hogy minden nő szabadon dönthessen a saját testét és lelkét érintő kérdésekben.
Az államfő enyhítene a szabályozáson.
Az államfő pontosítana a szabályozáson.
Az államfői szóvivő elégedettséggel, az ellenzék felháborodással nyugtázta a döntést.
Az Egyesült Államokban a szövetségi legfelsőbb bíróság által 1973-ben meghozott és történelminek minősített Roe/Wade-döntés legalizálta az abortuszt.
Már a fogantatás pillanatától tiltják a magzatelhajtást.
Donald Trump rendelete május 3-án lépett volna életbe és megvonta volna az állami támogatás lehetőségét mindazon egészségügyi klinikáktól és családtervezéssel foglalkozó intézményektől, amelyek - más egészségügyi szolgáltatásaik mellett - a családtervezés részeként abortuszt ajánlanak a nőknek.
Az ír parlament elfogadta csütörtökön késő este az abortuszt legalizáló törvényt, eleget téve ezzel a hét hónappal ezelőtti népszavazáson kinyilvánított polgári akaratnak.
A terhesség-megszakítás, azaz a művi abortusz egy olyan kérdés, amely világszerte igen heves vitákat vált ki. Sokak szemében elfogadhatatlan egy nő ilyen döntése.
Hatalmas várakozás előzte meg az argentín szenátus döntését az abortusz legalizálásáról.
Nyakatekert magyarázatot ad arra egy ortodox pap, hogy miért prostituáltak a szex közben védekező nők – derül ki egy felvételből.
Ferenc pápa Olaszországban, egy családi fórumon beszélt ezekről a kérdésekről.
Az abortuszt szabályozó törvény jelentős mértékű enyhítéséről döntött csütörtökön az argentin törvényhozás alsóháza. A képviselőház csaknem egynapos vita után, szűk többséggel fogadta el a javaslatot.
Nemsokára enyhít abortusztörvényén Macedónia – jelentette be az ország egészségügyi minisztere.
A brit legfelsőbb bíróság csütörtöki végzése szerint összeegyeztethetetlen az emberi jogokkal a drákói szigorú észak-írországi abortusztörvény. A legfőbb brit bírói fórum ugyanakkor jogtechnikai okokra hivatkozva - a kereset beterjesztőinek szándékával ellentétben - nem mondta ki, hogy nemzetközi törvényekbe ütközne a jogszabály.
A szavazófülkét elhagyók megkérdezésével készült felmérés (exit poll) szerint - amelyet a The Irish Times című ír napilap megbízásából az Ipsos MRBI készített - a voksolók 68 százaléka szavazott 32 százalék ellenében arra, hogy lazítsák az erős katolikus hagyományok szerint élő országban az abortuszra vonatkozó szigorú korlátozást.
Megkezdődött pénteken a népszavazás Írországban az abortusz kérdéséről.
Az Egyesült Államok legszigorúbb abortusztörvényét fogadták el szerdán Iowa államban.