A fiatalok nem bíznak (az „elhülyült” idősekben), az idősek az (egyre inkább „beszámíthatatlan”) fiatalokban. S mindannyian egy olyan világban találják magukat, melyben képtelenek eligazodni.
A törvényhozás és a közigazgatás folyamatába nyerhetnek betekintést.
.Kelet-Közép Európában növekvőben a kormányzatokkal szembeni bizalmatlanság.
A katalán hatóságok arra számítanak, hogy a következő napokban is folytatódnak a különböző utcai megmozdulások szerte Katalóniában.
Az orosz elnök szerint a közvélemény a multikulturalizmus, a nyitott határok és a bevándorlás ellen fordult.
A kormányő a Kleine Zeitung című osztrák lapnak adott interjút.
Az elnök szerint többet kell beszélni a megoldásokról és kevesebbet a válságokról.
Riasztó módon immár 13. éve folytatódott tavaly szerte a világban a politikai és a szabadságjogok hanyatlása.
Európában többet romlott a demokrácia, mint a világ bármely más régiójában - derül ki az Economist Intelligence Unit (EIU) 2018-as Demokrácia-index tanulmányából, amely szerint ebből a szempontból Románia sereghajtó az EU tagállamai közül.
Lengyelország és Törökország mellett Románia az az állam, ahol az elmúlt egy évben a legnagyobb mértékben esett vissza a demokrácia szintje – derül ki a Liberal Democracy Index legfrissebb elemzéséből.
Polgárháborús állapotban van Európa, lenyűgözte az illiberalizmus – jelentette ki Emmanuel Macron francia kormányfő az Európai Parlament strasbourgi ülésén.
Erre a meglepőnek tűnő következtetésre juthatunk két harvardi professzor nemrég megjelent könyvét olvasva.
Az olyan monopóliumok, mint a Facebook és a Google a demokráciára nézve veszélyesek – jelentette ki Soros György a Davosban megrendezett Világgazdasági Fórumon.
A legkevésbé demokratikus európai uniós ország Magyarország a Freedom House jelentése szerint. Románia sem az éllovasok közé tartozik.
Mindössze 16 személyt állítottak bíróság elé 2002 és 2015 között rasszizmus és idegengyűlölet miatt - közölte kedden Raluca Prună igazságügyi miniszter. A tárcavezető kiemelte, hogy ez nagyon kevés.
A liberális demokrácia modellje az elmúlt években sok helyen válságba került, ezen az Egyesült Államok és Európa együttműködése és a gazdasági növekedés beindulása segíthet.
Demokráciaelmélet, Közép-Európa… – a korszakos korkérdések egyik sajátos mezőjében keresek válaszokat, mely távolságtartóan leírva (lévén politikai antropológus) a nempolitikai politikával és nemracionális teóriával jellemezhető. Tézisem szerint a mai magyar politikai felhőkakukkvárban zajló menetrend-formálás és bázis-építés historikus képzeteket ébreszt nem csupán a magyar szabadságharcosság, forrongás nélküli forradalom kreált ellenféllel szembeni kiállás diskurzusában vagy uralkodási előképek fölújítását tekintve, hanem olyan akut konfliktus-dimenziókban is, mint az európaiság/neotörzsiség dilemmája, a „kívülbelülről” rendszerváltás programja, a hegemón doktrínák társadalomra erőszakolása kvázidemokratikus hivatkozásokkal, vagyis egy (nem Európától függő, sőt vele szembe is menő) újgyarmatosítási korszak tünetegyüttesével jellemezhető policy. Másként szólva: a visszatörzsiesedés és belső, öngyarmatosító, refeudalizáló akaratérvényesítés szimbolizmusainak és attrakcióinak rövid, válogatás-értékű szemlézésére törekszem, nem teljesen elméletmentesen…