Mutatjuk, hogy miért veszélyes mondatok ezek: „Hagyd abba a sírást, csak a kislányok sírnak!”, „Fiú létedre ügyesebb is lehetnél”, „Majd a tesód kiporszívózza a szobát”.
Mészáros Andrea szexuálpszichológust, párterapeutát kérdeztük az anyák legnagyobb aggodalmairól: a munkába való visszatérés, a házastársak szerepeinek egyenlőtlensége és a rosszul értelmezett kötődéselmélet is terítékre került.
Lauren Lowry logopédus szerint a hosszú és komplex mondatok, amelyek számos információt tartalmaznak, összezavarhatják a gyereket, ezért a kicsikkel ajánlott tisztán és érthetően, tőmondatokban beszélni.
A gyermekpszichológus úgy véli, fontos, hogy a szülők ne bénuljanak meg a hirtelen jött helyzettől, hanem a lehető leggyorsabban kapcsoljanak át problémamegoldó üzemmódjukba.
A rendrakás ne büntetésként szerepeljen a gyermek napirendjében, hanem játékként jelenjen meg: elpakolhatják az eszközöket kategóriák szerint is a gyerekek.
Az érintettek húzták a rövidebbet.
A szakember úgy véli, a járványhelyzetben sem kell tökéletes szülőnek lenni, mert hibáink és gyengeségünk beismerése családot összekovácsoló erővel bír, segíti a közös megoldásokat, és növeli az alkalmazkodóképességet.
Kevés olyan ember van, akinek gondolataiba ne férkőzött volna be a koronavírus okozta járvány.
Ha a gyerek felügyeletét sikerült is valahogyan megoldanunk, adódik a következő kérdés: mit csináljon a hirtelen jött sok szabadidejében? Erre adunk néhány ötletet.
„A fogmosástól nem mentesülünk” – hangsúlyozta dr. Hajdú László konzerváló fogász szakorvos.
A szakember szerint az élet szerves részévé kell tenni az internetről való beszélgetést a családban
A gyerekek digitális eszközhasználatáról készült kutatás az ELTE-n több mint ezer szülő megkérdezésével.
Azzal a céllal osztotta meg történetüket az az édesanya, akinek 12 éves fiát ötven lejjel próbálták elcsábítani Kolozsváron, hogy a szülők beszéljenek gyerekeikkel, készítsék fel őket a veszélyekre.
Valószínűleg egy családban a leggyakrabban feltett kérdések egyike az, hogy „mit együnk ma?". Ettől még nehezebb megválaszolni azt, hogy „mi legyen az uzsonna?".
Annak ellenére, hogy a várandósságról számos könyv született már, a szülésről felkészítőket tartanak a szakemberek, a baba világrajöttét követő első időszakról kevés szó esik, noha ez is nagyon fontos időszaka egy család életének.
Az iskolakezdés stresszt jelent a gyermekek szervezetének és a közösségbe kerüléssel megnő a fertőzéses megbetegedésekre való fogékonyságuk.
A gyerekünk nem bír két percig sem nyugodtan ülni? Bizonyára bosszantó lehet, de gondoljunk ilyenkor arra a nemrég megjelent kutatásra, amely szerint ez segíthet megelőzni az elhízást.
Jelentős egészségügyi kockázatot jelent a gyerekekre a mozgásszegény életmód – hívta fel a figyelmet Szabó András.
Biztonságos szülés és születés címmel tartottak konferenciát Csíkszeredában augusztus 29. és 31. között.