A doveri kikötői hatóság hétfő hajnali közleménye szerint a kompterminálokból „további értesítésig” sem a személy-, sem a teherjárművek nem tudják elhagyni Nagy-Britanniát.
Az intézkedés várhatóan további harminc napra szól.
Így fő szabály szerint szeptember 1-jétől külföldi állampolgár Magyarország területére nem léphet, csak indokolt kivételekkel.
Augusztus 29-től szeptember 28-ig lesz érvényben a korlátozás.
Orbán Viktor arra kért mindenkit, hogy szeptember elseje után ne foglaljanak nyaralást „déli irányba”
A magyarországi koronavírus-fertőzöttek jelentős része külföldről érkezőkkel került kapcsolatba.
Az Európai Bizottság csütörtökön felkérte az európai uniós tagállamok kormányait, hogy június 15-én, azaz jövő hétfőtől kivétel nélkül oldják fel a koronavírus-járvány miatt bevezetett határzárakat az EU-n belül.
A határsáv 30 kilométeres körzetében élők és dolgozók számára teszik lehetővé.
Becslések szerint több százezerre tehető azoknak a száma, akik március elején jöttek, és elkerülték a kötelező elkülönítést.
Riportalanyaink szerencsésnek érzik magukat, hogy Battonyán „rekedve” érték őket a koronavírus ellen hozott óvintézkedések.
Összefoglaltuk a legfontosabb tudnivalókat.
Magyarország minden nap közép-európai idő szerint 21 és hajnali 5 óra között lehetővé teszi, hogy a Nyugatról hazatérő román állampolgárok a magyar hatóságok által kijelölt útvonalakon áthaladjanak Magyarországon.
Támogatták kedden a beutazási tilalom bevezetését az Európai Unió állam- és kormányfői, vagyis a tagállamok megfogadták Ursula von der Leyen és az Európai Bizottság javaslatát
A tilalom meghosszabbítása sincs kizárva.
Csak magyar állampolgárok léphetnek az ország területére hétfő éjféltől.
Törökország elővigyázatosságból lezárta Iránnal közös három szárazföldi határátkelőhelyét vasárnap, miután az új típusú koronavírus a napokban a szomszédos országban is megjelent.
Záhonynál a magyar-ukrán határon se lehet közlekedni.
Izrael csaknem nyolcvan kilométer hosszú, kilenc méter magas betonkerítést épít libanoni határára - jelentette a The Times of Israel című angol nyelvű honlap a hadseregre hivatkozva csütörtökön.
Magyarország a Romániát próbára tevő migrációs nyomás esetén szívesebben segítene megvédeni Románia keleti határait, minthogy kerítést kelljen húznia a magyar-román államhatáron. Erről Orbán Viktor miniszterelnök beszélt abban az interjúban, amelyet a Nagyváradon megjelenő Bihari Napló közölt szerdai számában.
A román hatóságok most szigorúan őrzik a határt, azonban szükség esetén Magyarország mérlegeli majd a román partnerekkel együtt, van-e szükség műszaki akadályrendszerre - mondta a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója az M1 aktuális csatornán vasárnap este.