Az állam válságban levő céggel szerződött a kivitelezésre, mely időközben fizetésképtelenné vált.
Răzvan Cuc szerint a külföldi vállalkozóknak „példát kellene venniük a románoktól” autópálya-építésből.
Az időjárástól függ a munka menete.
Kellemesen csalódott a tárcavezető a be nem jelentett munkalátogatás alkalmával.
Négy év alatt 1,2 milliárd euróból építenék meg a Târgu Neamțot Iași-sal összekötö sztrádát.
Bár jelenleg nem az esetleges kormányra lépés, hanem a mozgósítás a fő kérdés, az RDMSZ az észak- és a dél-erdélyi autópályák befejezetését szabja feltételül a tárgyalásokon, mondta csütörtökön Cseke Attila Bihar megyei RDMSZ elnök, szenátorjelölt.
Leghamarabb csak egy év múlva lehet közlekedni az Erdélyt átszelő autópálya Gyalu és Magyarnádas közötti szakaszán, ugyanis az Autópályák és Országutak Országos Társasága (CNADNR) csak a napokban írta ki a versenytárgyalást a Szamos feletti híd megépítésére.
Folytatódnak a munkálatok a Szászsebes-Torda autópálya Nagyegyed és Marosdécse közötti 12,5 kilométeres szakaszon, miután 2015 októberében az építkezési engedélyek hiányában a hatóságok leállították a sztrádaépítés.
Jóllehet az új költségvetés hangsúlyozza a beruházások fontosságát, az autópályák építésére viszont igen kevés pénz irányoz elő. Ily módon az ország legfontosabb sztrádaszakaszai – mint például a Lugos-Déva, a Szászsebes-Torda – jelentős késéssel készülhetnek el. Az első sztrádaszakaszra a szükséges összegeknek csupán az egyharmadát, a második esetében pedig csak egynegyedét fedezik a költségeknek.
Átadás előtt áll a Déva és Lugos közötti autópálya, jó esély van azonban arra, hogy a hanyag kivitelesés miatt ebből is elbontsanak egy szakaszt – írja a Capital gazdasági lap.