„Vajon a forradalom és szabadságharc bukása után hányan hittek abban, hogy fordulhat még a világ?”
Az 1848–1849-es forradalom és szabadságharc véres megtorlásának 171. évfordulójára emlékeztek.
Tartanak az 1848–1849-es forradalom és szabadságharc véres leverésének évfordulóján szervezett megemlékezések.
Járványügyi intézkedések közepette emlékeznek meg Aradon a vértanútábornokok kivégzésének 171. évfordulójáról
Kibővítették a 2011-ben felállított kopjafakompozíciót.
Az 1848–1849-es forradalom és szabadságharc véres megtorlására emlékeztek a 13 honvédtiszt kivégzésének 170. évfordulóján Aradon.
A Nagyvárad-Olaszi templomban megtartott ökumenikus istentisztelettel és Nagysándor József emléktáblájának megkoszorúzásával emlékeztek kivégzésük 170. évfordulóján a 13 aradi vértanúra Nagyváradon.
Tamás András honvéd alezredes tiszteletére állított emlékoszlopnál emlékeztek meg az aradi vértanúkról a kolozsváriak a Házsongárdi temetőben.
Az államfő emlékeztetett, a tragikus sorsú első magyar miniszterelnököt igaztalan vádak alapján, csupán bosszúból ítélték halálra, majd kétszer temették el.
Kevésbé ismert mártírok: Ormai-Auffenberg Norbert, Kazinczy Lajos, Hauk Lajos és Lenkey János.
A Hátrahagyottak emlékezete vasárnap a Szabadság-szobornál is látható lesz.
A 13 vértanú kivégzésének 170. évfordulóján.
Szijjártó Péter magyar külügyminiszter és Kelemen Hunor RMDSZ-elnök is részt vett azon az ünnepségen, amelyet csütörtökön este tartottak Marosvásárhelyen a székely vértanúk emlékművénél.
A polgármesteri hivatal szóvivőjét reagáltattuk.
Az örök magyar szabadságigényről beszéltek az aradi vértanúk emléknapján Aradon a Szabadság-szoborcsoportnál tartott szombati megemlékezés magyar szónokai.
Sokszor megpróbálták ezeket eltüntetni.
A politikai élet igen zavaros ebben az időszakban.
A kézdivásárhelyi „Nagy Mózes” Gimnázium falán található 13 aradi vértanú emlékplakettje alatt tisztelegtek az Aradon 1849. október 6.-án kivégzett magyar tábornokok emberi nagysága előtt.
A hazájukért életüket áldozó aradi vértanúkra, valamint családtagjaikra emlékezve nyílik meg szerdán 14 órától a Hátrahagyottak emlékezete című kültéri kiállítás Csíkszeredában, a Szabadság téren.
Párhuzam vonható az 1848–1849-es magyar forradalom és szabadságharc célkitűzései és az erdélyi magyarság mai önrendelkezési, jelkép- és anyanyelv-használati törekvései között – jelentette ki Kelemen Hunor, a Romániai Magyar Demokrata Szövetség elnöke és Faragó Péter parlamenti képviselő, Arad megyei RMDSZ-elnök október 6-án reggel, az aradi 13 honvédtiszt kivégzésének 168. évfordulóján.