Gazdaság

  • Brüsszel bírálja Olaszország leminősítését

    "Úgy vélem, jogosan és alaposan meg lehet kérdőjelezni a bejelentés időzítését" - kommentálta Olaszország leminősítését Simon O'Connor, Olli Rehn pénzügyi biztos szóvivője. A Moody's hitelminősítő pénteken minősítette le két fokozattal Olaszország adósbesorolását, pont aznap, amikor Olaszország nagy mennyiségű államkötvényt bocsátott ki. A Moody's a spanyol és a görög helyzet romlásával, illetve azzal indokolta döntését, hogy a magas hozamok miatt Olaszország egyre drágábban jut hitelhez. O'Connor ezzel szemben úgy véli, Olaszország mélyreható reformokat hajtott végre és javított államháztartásán. "Az olaszországi erőfeszítések lenyűgözőek, és túlzás nélkül mondhatom, példa nélkül állnak az ország történetében" - mondta.
  • Isărescu: befektetők nélkül nem megy a gazdaság

    A tőkebefektetések elmaradását tartja a gazdasági fejlődés egyik legfontosabb akadályának a Román Nemzeti Bank kormányzója. „Ha a külföldiek beruházási kedve csökken, a tőzsdei tevékenység korlátozott, és a gazdasági struktúra olyan, hogy a fogyasztás ösztönzése csak az importot serkenti” – magyarázta Mugur Isărescu egy bukaresti gazdasági konferencián.
  • Lejárfolyam: a béka feneke alatt az oroszlán

    Az ING már egy hete megjósolta ügyfeleinek küldött elemzésében, hogy az euró árfolyama hamarosan eléri a 4,55 lejt. Jóslatuk beteljesedni látszik: a pénteki árfolyamon egy euró 4, 5495 lejt ért. Az OTP Bank Romania vezérigazgatója, Diósi László szerint a  fizetőeszköz gyengülését egyértelműen a politikai válság okozza.
  • Georgescu: idén nem növelünk adót

    A kormány idénre nem tervez adóemeléseket – közölte hétfő este a pénzügyminiszter, aki az adócsökkentést sem zárja ki, „ha a gazdasági helyzet megengedi". Florin Goergescu erről az Antena3 televízióban beszélt.
  • Az ortodox egyház nyereségesebb a McDonald's-nál

    Óriási profitra tett szert tavaly az ortodox egyház patriárkátusa. A pénzügyminisztérium adatai szerint nagyobb nyereséget könyvelhettek el 2011-ben, mint több multinacionális vállalat.
  • Verespatak: Ponta közzétenné az RMGC-szerződést

    A verespataki aranybányaberuházás szerződésének nyilvánosságra hozását kéri a beruházótól Victor Ponta miniszterelnök, aki ezt egy közösségi oldalon jelentette be pénteken.
  • Újabb bankcsőd

    Csődbe ment Illinois államban a Waukegan Savings Bank - közölte a Szövetségi Betétbiztosító Társaság (FDIC). A kisbank fizetésképtelenné válásával 40-re emelkedett az idei bankcsődök száma az USA-ban.
  • Újabb visszahívások a Toyotától

    A japán autóóriás 160 ezer SUV-ot hív vissza Kínában a hátsó felfüggesztés meghibásodása miatt - jelentette a Toyota.
  • Dollármilliók úsztak el az olimpián

    Informatikai probléma miatt voltak foghíjasak a lelátók az olimpiai versenyeken. A külföldieknek szánt jegyek nem fogytak el. A szponzori meghívottak részleges távolmaradása önmagában nem indokolna ilyen alacsony kihasználtsági mutatót.
  • Fitch: az európai kötvénybefektetők "hisznek az euróban"

    Az európai intézményi kötvénybefektetők csaknem kétharmada bízik abban, hogy az adósságválsággal küszködő euróövezet jelenlegi formájában fennmarad - közölte legújabb felmérésének eredményeit ismertetve kedden Londonban a Fitch Ratings.
  • Tűz volt a Chevronnál

    Többórás küzdelem után kedden sikerült eloltani azt a tüzet, amely a Chevron kőolaj-finomítójában keletkezett a kaliforniai Richmondban.
  • A vártnál jobban szerepelt az OMV

    Az elemzői várakozásoknál jobb eredményt ért el az első fél évben az OMV osztrák gáz- és kőolajipari konszern a szerdán közölt adatok szerint.
  • Megtorpant a német gazdaság

    Júniusban a német ipari termelés és a külkereskedelem volumene is a vártnál jobban esett vissza, és elemzők szerint ez is megerősíti, hogy némi ellenállás után Németország gazdasága is falnak ütközött a nyári hónapokban.
  • Egyre kevesebb az álláshirdetés, kivéve egy országot

    Két százalékkal több online álláshirdetést adtak fel júliusban az európai piacokon, mint egy évvel ezelőtt - derült ki a Monster felméréséből. Az átlagot azonban egyedül Németország lendíti pozitív tartományba, az összes többi lefedett országban: Franciaországban, Hollandiában, az Egyesült Királyságban, Olaszországban, Belgiumban is visszaesett a feladott hirdetések száma az előző évihez képest, Svédországban pedig stagnálás volt.
  • Leáldozóban a készpénz napja?

    Elég lesz egy nevet bemondani Amerikában, máris lekerül a hitelkártyáról a Starbucks üzleteiben vásárolt termékek ára – és újabb szeg kerül a készpénz koporsójába.
  • Elveszti egyensúlyát a dán bankrendszer

    Likviditási probléma alakulhat ki a dán regionális bankoknál, ugyanis idén és jövőre csaknem 400 milliárd korona (mintegy 66 milliárd dollár) összegű forrásuk jár le, ám a refinanszírozás nem megoldott - számolt be a Bloomberg.