A szociáldemokraták által meghirdetett „adóreform” teljesen megzavarta a romániai vállalatok beruházási elképzeléseit – derül ki egy felmérésből.
Kiss Dénes szociológust faggattuk az erdélyi magyar közösség vallásosságának részleteiről.
Finnország a legboldogabb ország a világon a ENSZ Fenntartható Fejlődési Megoldások Hálózatának (SDSN) megbízásából a világ 156 országának boldogsági szintjéről készített 2018-as világjelentés (WHR) szerint. Magyarország a 69. helyen áll a listán. A világ legboldogtalanabb országa Burundi.
Cseke Attila szenátusi frakcióvezető szerint valóságos félisteneket kreálna a prefektusokból.
Nagy taktikai hiba volt, hogy a romániai magyarok huszonvalahány évig egyáltalán nem foglalkoztak emberi jogokkal – véli az Országos Diszkriminációellenes Tanács elnöke.
Az emberi jogok és az iszlám kapcsolata olyan kérdéskör, amelyről sokat beszél a Nyugat, de nem igazán árnyaltan – magyarázta el Gyöngyösi Csilla, az ELTE BTK Vallástudományi Központ óraadó tanára a kolozsvári 8. Szociológus Napokon, csütörtökön.
A közép-kelet európai újpogány vallások és a nemzeti radikalizmus kapcsolatáról beszélt Szilárdi Réka, a Szegedi Tudományegyetem oktatója csütörtökön, a kolozsvári Szociológus Napokon.
A tabukról, elsősorban a holokauszt elhallgatásáról tartott előadást a kolozsvári Szociológus Napokon Gál Kata, a BBTE szociológus hallgatója.
Nem sokat tudunk arról, hogy mi történt a Puskás Ferenc előtti magyar fociban – ezért Szegedi Péter szociológus, sporttörténész a második világháború előtti labdarúgás-történetet ismertette a kedden elkezdődött kolozsvári Szociológus Napokon.
Az Európai Unióban félévenként – télen és nyáron – készül úgynevezett standard Eurobarometer felmérés 1974 óta.
Brassó az ország legélhetőbb, Alexandria pedig a "legpocsékabb" városa – derül ki a Storia.ro felméréséből.
Nemrég jelent meg a Magyarok Romániában 1990-2015 című kötet, amelyben tanulmányok sora részletezi a romániai magyarság helyzetét, nyelvi, demográfiai, vallási, médiafogyasztási, oktatásügyi szempontból.
A Románia 100 platform tanulmánya szerint a költségvetési-pénzügyi politika távolról sem ösztönzi a gazdasági fejlődést, ellenkezőleg.
Mi a különbség egy gyilkos kormányról szóló és a Finnország létét tagadó összeesküvés-elmélet között? Hogyan dönthetjük el, hogy a sok információ közül mi igaz és mi nem? Ilyen és hasonló kérdésekkel kerestük meg az Egyesült Államokban élő Aaron John Gulyas történészt, a michigani Mott Community College tanárát, az összeesküvés-elméletek szakértőjét, aki a magyar felmenőiről is beszélt.
Szokatlanul éles hangnemű, vádaskodó, kioktató és a valóságot több pontban eltorzító választ írt a román külügy az Európa Tanács jelentésére, amely szerint Romániának javítania kell a nemzeti kisebbségek jogainak védelmét.
Fizikai és érzelmi zaklatással vádolják a két ország tornasportját is világszintre emelő, egykori erdélyi edzőpárost, Károlyi Bélát és Mártát.
Észlelhetők-e összefüggések a romániai közúti balesetek száma, gyakorisága és a külföldről behozott, használt autók növekvő népszerűsége között.
A Pakisztánban született csecsemőknek vannak világszerte a legrosszabb esélyeik a túlélésre, Románia messze jobb eredményeket mutat fel, de van még tennivaló – derül ki az ENSZ Gyermekalapja (UNICEF) jelentéséből.
Az utóbbi hat évben karácsony környékén minden esztendőben akadtak olyan települések az országban, ahol a hőmérséklet meghaladta a plusz 15 fokot, a havazás pedig nem egyszer még a hegyvidéken is váratott magára.
A világon minden hatodik gyermek háborús konfliktusokkal terhelt zónába születik, és az ENSZ adatai szerint az elmúlt évtizedben ugrásszerűen megnőtt a háborúban meggyilkolt vagy megcsonkított gyermekek száma.