A tényt román lakosság egészségügyi állapotáról szóló, 2016-os országos jelentés is elismeri.
Európa legambiciózusabb iskolaátalakítását vállalta be Finnország. Újragondolják az eddigi oktatási rendszert és falakat bontanak le.
A migráció, az Európai Unió, a városok jövőjéről kérdeztük Saskia Sassent. A holland-amerikai szociológus és közgazdász az elmúlt évtizedekben az említett témák mellett számos kérdéssel foglalkozott, legyen szó globalizációról vagy kapitalizmuskritikáról.
Hatékony és szinte kivédhetetlen módszert találtak a terroristák embertelen cselekedetik elkövetésére: gépkocsival hajtanak bele nagyvárosok legfogalmasabb utcáin a tömegbe.
Romániában jelenséggé vált a költözés. A Világbank által készített, Mágnesvárosok, migráció és ingázás Romániában című jelentés szerint legalább 3,6 millió román állampolgár változtatna lakhelyet.
Kolozsvár építészetének harmonikus fejlődéséről, majd ennek megtöréséről, a szimbolikus terek változásairól beszélt a Kolozsvári Magyar Napokon, pénteken Lönhárt Tamás történész.
A www.erdelyikronika.net csapata – akik egyesületbe szerveződve dolgoznak a honlapon – célja a történelmi megalapozottságú népszerűsítés, hiszen gyakran előfordul, hogy új kutatások csak a szakma számára válnak elérhetővé.
1977 augusztus 16-án halt meg a Király. Elvis Presley személyét azóta is összeesküvés-elméletek tömkelege szeretné visszahozni az élők sorába.
Amit Romániában már mindenki tudott, azt most konkrét tényekkel, számadatokkal erősítette meg a Világgazdasági Fórum által közölt Globális Versenyképességi Index. Ezek szerint az infrastruktúra szempontjából az Európai Unió szintjén Románia az utolsók között kullog.
Az Európai Unióban több mint 2,8 millió hektáron termesztenek gyümölcsöt, 2,1 millió hektáron pedig zöldséget. Románia rosszul teljesít.
Ritkábban étkezünk együtt családtagjainkkal, mint azt szeretnénk – derül ki egy felmérésből, amelyet az Unileverhez tartozó Delikat kérésére készítettek el.
A belügyi tárca, a honvédelmi minisztérium, a titkosszolgálatok több mint 20 ezer tisztje kérte nyugdíjaztatását, a Victor Ponta kormánya által életbe léptetett, igencsak előnyös nyugdíjtörvény alapján, amely több tízezer lejes nyugdíjat biztosítana számukra.
Beigazolódott, amit már korábban a „Visegrádi négyek” – túlnyomórészt Magyarország szorgalmazására – már gyanítottak: nevezetesen, hogy nagy nyugati cégek Kelet-Európában forgalmazott, hivatalosan teljesen azonos élelmiszertermékei jóval gyengébb minőségűek.
Románia ismét első helyen áll egy negatív táblázatban: a statisztikák szerint az ország lakossága uniós szinten a leglustább: 4,6 millió személy nem fejt ki semmilyen gazdaságilag értékelhető tevékenységet.
Egy évvel az Egyesült Királyságban tartott népszavazást követően az EU-ban az emberek egyre növekvő többsége tekint derűlátóan az Európai Unió politikai és gazdasági jövőjére, az európai fizetőeszközbe vetett bizalom pedig 2004 óta most a legerősebb.
Tanulmányában a holokauszt korai észak-erdélyi reprezentációit vette számba a BBTE Politika-, Közigazgatás- és Kommunikációtudományi Karának munkatársa, Tibori Szabó Zoltán.
Mit mond el a tusnádfürdőn történt incidens rólunk és a hatalomról való viszonyunkról, mi áll a hátterében az erőszaknak és az erőszak passzív szemlélésének? Kérdéseinkre Bodó Julianna kulturális antropológus, a csíkszeredai Sapientia EMTE egyetemi professzora válaszolt.
„Egy kis hiba csúszott be a törvénybe, amelyet nyilván kijavítunk, erről a kormányülésen is megegyeztünk. Néha még hibázunk is. A fontos az, hogy észrevegyük és gyorsak kijavítsuk” – mentegette Mihai Tudose kormányfő az átszabott régi kormányprogramból összetákolt új ellentmondásait.
Nem az idei volt az első év, amikor júliusban havazott az országban. Meteorológusok szerint a legszélsőségesebb időjárással a nyári hónapokban kell számolni, ami Romániára is érvényes.
Románia Patriot légvédelmi rakétarendszert vásárolhat a közeljövőben, miután az amerikai külügyminisztérium jóváhagyta e fegyverek romániai eladását.