Egy barcasági, egy partiumi és egy székelyföldi település bizonyult Románia legtisztább városának. A dobogón tehát egyetlen Kárpátokon túli város sem szerepel, Bukarest pedig valahol a táblázat közepén foglal helyet – legalább is a Storia ingatlanügynökség és a D&D közvélemény-kutató ügynökség felmérése szerint.
Az Egyesült Államok elnöke, Donald Trump azt is mondhatnánk, hogy „soron kívül” fogadja a román államfőt, Klaus Johannist, hiszen számos fontos ország vezetőjével még nem találkozott.
Tizennégy évvel ezelőtt írt könyvet a 19. századtól napjainkig változó férfiképről, azonban csak magyar adatokat használva és azok alapján vonva le további következtetéseket az európai kultúráról.
Hiába a kirobbanónak tűnő első negyedévi gazdasági növekedés, az elmúlt napokban az Európai Bizottság és a Nemzetközi Valutalap is arra figyelmeztette Romániát, hogy a pénzosztogató intézkedéseknek rossz vége lehet.
Románia lakosságának háromnegyede azon a véleményen van, hogy a korrupció elburjánzása miatt az ország rossz irányba halad. Ezért nagyrészt a parlamentet is felelőssé teszik, hiszen a megkérdezettek 85 százaléka szerint a jelenség a legelterjedtebb a román törvényhozás fórumában.
Romániai és magyarországi történésekről, Trumpról, populizmusról, az erőszak kérdéséről beszélgettünk Judith Butler filozófussal.
Az Egészségügyi Minisztérium is támogatja azt a hamarosan a parlament elé kerülő törvénytervezetet, amely a dohánytermékekhez és a szeszesitalokhoz hasonló jövedéki adót vet ki a magas cukortartalmú élelmiszerekre, a csokoládétól az üdítőkig.
Az MTI összegyűjtötte az elmúlt 13 év véres terrortámadásait.
A román parlament képviselőháza túlnyomó többséggel, 232 támogató, 22 ellenszavazattal és 13 tartózkodással elfogadta a család meghatározására vonatkozó alkotmánymódosítási javaslatot.
Százhuszonöt évvel ezelőtt, 1892. május 9-én, Viareggióban született Zita királyné, az utolsó magyar király, IV. Károly (I. Károlyként az utolsó Habsburg-császár) felesége. A büszkeségét és tartását soha el nem vesztő, férje halála után csak feketében járó Zita visszavonultan élt, de a világ dolgaitól nem szakadt el.
A legtisztább levegőjű városok Erdélyben vannak, a legszennyezettebbek pedig a Kárpátokon túli területeken, elsősorban a déli országrészben – derül ki a storia.ro és a D&D Research által végzett közös felmérésből.
Az újonnan megválasztott polgármesterek igen tevékenyek, és mindenki igyekszik valami eredeti ötlettel kitűnni. Ezek közül néhány valóban igencsak „eredeti”, lázas tevékenységük folytán immár vannak lemeszelt bokrok, a járda közepére ültetett fák, szinte megmászhatatlan sétányok…
Romániában viszonylag alacsony a munkanélküliség szintje. Statisztikák szerint az állás nélkülieknek is lenne munkájuk, ám jelentős részük – bár állításuk szerint szívesen vállalnának munkát – mégis inkább beérik a társadalmi segéllyel, esetleg feketén áll munkába.
Jóllehet sokan azt állítják, hogy az Európai Unió válságban van, ennek ellenére az európai közösség népszerűsége továbbra is növekszik a tagállamok lakosságának soraiban. Legalább is ezt mutatja az Eurobarométer legfrissebb felmérése.
Az év elején a kormánypártok kezdeményezésére törölt ugyan a parlament 102 fajta adót, de még mindig akadnak bőven furcsa illetékek.
Több pénz marad az emberek zsebében az új adórendszer 2018. januári bevezetése után, amikor az egyéni adóbevallást a családi (háztartásonkénti) adóbevallás váltja fel – állította egy vasárnapi tévéinterjúban Viorel Ștefan pénzügyminiszter.
Mikor erősödnek fel a konspirációs elméletek? Miért leszünk fogékonyak? Mi a különbség Bill Gates és Soros György között, antiszemitizmus-e „sorosozni”?
A kiskorúakat és fiatalokat öngyilkosságra késztető Kék Bálna internetes játék okozta tragédiák nyomán a figyelem központjába került a kiskorúak és az internet viszonya. A felmérések szerint a kiskorúak igen sok időt töltenek az internet előtt.
Vasárnap tartják a franciaországi elnökválasztás első fordulóját. A második fordulóba kerüléshez négy jelölt is esélyes. A végeredmény Európa jövőjét is meghatározhatja.
A Szerbiában letartóztatott Sebastian Ghiță üzletember és volt képviselő nem az egyetlen közismert személy, aki törvénytelenül hagyta el Romániát, hogy mentesüljön az igazságszolgáltatás általi felelősségre vonástól.