Munkatársunk a napokban áttanulmányozta a szekus dossziéját. Ledöbbent mindattól, amit a dokumentumokat átlapozva megtudott magáról. Szubjektív beszámolója következik.
Száz nap telt el a Grindeanu-kabinet kormányra kerülése óta. Ennyi idő alatt a miniszterelnök két kormányátalakítást hajtott végre, a kormány túlélt egy bizalmatlansági indítványt.
Húsvét vasárnapján Erdélyben elsősorban a bárányhúsé ilyenkor a főszerep, Magyarország legnagyobb részében viszont a sonka uralja az asztalt – piros tojás az viszont mindenütt az asztalra kerül. A fogyasztóvédők arra intenek minket, hogy jó nézzük meg, mit teszünk a bevásárló kosárba.
A Stockholmban legutóbb történt terrorakció – amikor egy merénylő lopott kamionnal egy forgalmas utcában a tömeg közé hajtott – is azt igazolja, hogy a megfélemlítés új módszerével állunk szemben, amely ellen szinte lehetetlen a védekezés.
A tanügyben 90 és 150 százalékos arányban növekednek a bérek, egy sürgősségen dolgozó, nagy munkatapasztalatú orvos bruttó bére pedig a 3600 eurót is elérheti 2022-ben. A jövő héten a parlament elé került egységes bértörvény mellékleteit ismertetjük.
Az egységes bértörvény hatályba lépése következtében 2020-ban 40 százalékkal lesz nagyobb a nettó átlagfizetés a tavalyi szintnél.
Az eurázsiai térségben jelenleg több az önkényuralmi, mint a megszilárdult demokráciával rendelkező rendszer – derül ki a Freedom House Nemzetek az átmeneti korszakban – a populizmus hazug ígérete címet viselő, legfrissebb éves jelentéséből.
A nemi erőszakhoz való viszonyulásról, menekültek, bevándorlók és a nemi erőszak kapcsolatáról, szexuális nevelésről, a vulva kultúrtörténetéről kérdeztük Mithu Melanie Sanyalt. A
Miközben a sajtó tele van azzal a hírrel, hogy Oroszországban 130 fiatal halálát okozta a Kék Bálna nevű gyilkos játék, ezt még senki nem igazolta.
Hónapok óta hallani arról, hogy a Soros Györgyhöz alapítványa által működtetett Közép-európai Egyetem működését ellehetetlenítené a magyar kormány, ezért a kedden benyújtott törvényjavaslat miatt sokan vészharangot kongattak. Összegezzük, ami eddig történt.
Nemzetközi és hazai gazdasági szakértők rossz hírt közölnek a lakossággal: feltehetően nem lesz semmi a kormánykoalíciós pártok – amúgy is megvalósíthatatlan – ígérgetéseiből. Ezzel még a szociáldemokraták, illetve a kormányt támogató sajtó egy része is egyetért.
A romániai alkalmazottak fele gondolt már arra, hogy külföldön keressen munkát, és egynegyede szívesen más településre költözzön egy jobb állásért. Közel 50 százalékuk pedig abban bízik, hogy idén megemelik a fizetését – derül ki egy munkaerőpiaci felmérésből.
A piacokon kapható termékekből álló havi fogyasztói kosár Aradon 156 lejbe, Suceáván 242 lejbe kerül.
Románia 2016-ban 10,78 milliárd lejt – mintegy 2,65 milliárd dollárt – költött védelemre. A lakosonkénti költségeket számítva az ország az utolsók között van a NATO-tagállamok között a katonai szövetség statisztikái szerint. Idén Románia növeli a védelmi kiadásait.
Mit tegyünk, ha valaki arról mesél, hogy alakváltó hüllők uralják az emberiséget? És miben más ez, mint azt állítani, hogy Dragnea első miniszterelnök-jelöltje csak bábu lett volna? Az összeesküvés-elméletek egyik szakértőjét, az éppen a Bukaresti Egyetem posztdoktori képzésében résztevő, új-zélandi Matthew R. X. Dentith-et kérdeztük.
A legfrissebb adatok szerint Romániát eddig mintegy 3 millió lakosa – a népesség 15 százaléka – hagyta el ideiglenesen külföldi munkát vállalva, vagy véglegesen letelepedve más országokban.
Figyelmetlen, udvariatlan kiszolgálók, életunt, közönyös pincérek, a vásárlók tájékoztatásának hiánya – nagyjából ez jellemzi a romániai szolgáltatásokat, legalább is az utóbbi öt évben.
A gyanú szerint már Romániában is begyűrűzött a Kék Bálnának nevezett, interneten terjedő gyilkos játék, amely egyes adatok szerint eddig világszette 130 fiatal halálát okozta. A
Románia lakosságának számos gonddal kell megküzdenie, de alapvetően úgy gondolja, hogy problémáit elsősorban a gazdasági helyzet, az egészségvédelem állapota és a szociális biztonság körülményei okozzák.
A faluhelyen élő családoknak igen nagy gondot okoz gyermekeik élelmezése. A World Vision Romania A falusi környezetben élő gyermekek helyzete – 2016 című felmérése szerint a falun élő tíz gyermek közül egy éhesen fekszik le. Ez viszont némi csökkenést jelent, hiszen 2014-ben az arány még nyolc az egyhez volt.