A napilap rohanó munkájában ilyen apróságokra rá sem hederítettünk, a Kriteriontól kaptam az első kemény leckét: nem elég a téma, nem elég a stílus, nem elég a logikus gondolatvezetés…
A lopások, rablások, erőszakos cselekedetek, csalások dossziéival foglalkozó rendőrök heti munkaprogramja hétfőtől péntekig, reggel nyolctól, délután négyig tart.
Markó írásai, miként egész attitűdje, emberi tartása, teljes mértékben nélkülözi a magyar és román vezető politikusok nagy részére annyira jellemző hatalmi gőgöt, azt a bizonyos hübriszt.
Véletlenül sem tudhatjuk meg, hogy a kisebbségi magyarok nagyobb hányada városban él, üzemben, hivatalban dolgozik. A többségnek van okostelefonja. És a festett sebeinél fájóbbak a valódiak.
Azt javasolnák, hogy javítsák a finnek, észtek vagy mordvinok a dolgozatokat. Ám ezekről az északi népekről köztudomású, hogy nem akarnak vegyülni érettségi dolgában a többi tagálllammal.
Akik gyűlölködnek, nem bánják, ha csoporttagokként azonosítják őket, és ha gyűlölik őket. Ők visszagyűlölnek, és ezzel megoldottnak vélik a problémát. Ilyen világban egyszerű lehet élni.
Például amikor Gorkij álszakállt ragaszt, és Mátyás királyként szemléli meg Sztálin Szovjetunióját a harmincas években. Elégedetten jön haza. Más kérdés, hogy nem csupán ő húz álarcot.
„A hazafiság, kedves románok, úriemberséget jelent. Úriemberséget a magyarokkal, zsidókkal, cigányokkal, bolgárokkal, németekkel, törökökkel és tatárokkal való viselkedésben.”
Ha a hitelezők újra elengedik a görög államadósságot, ugyanazt a hibát követik el, mint tette azt az Orbán-kormány a devizahitelesek megsegítésével – már az sem fizet, aki tudna.
Kormánya halomra tűzte napirendre és hagyta jóvá a népszerűbbnél népszerűbb gazdasági döntéseket, és az ellenzék sem sziporkázott ötletdús, jól csomagolt kontestálásokkal.
A hergelésre, a polgármester elleni ellenszenv felkorbácsolására kíválóan alkalmas volt az ismeretlen eredetű, ám első perctől kezdve bűzlő szivárogtatás. Másnap kiderült róla, hogy álhír.
A történelem úgy döntött, hogy a Lieb Mihály Leó néven született Munkácsy Mihály, aki egy egyetemes témájú triptichont festett meg, a magyarság egyik legnagyobb festőjeként maradjon fenn.
Meg lehet-e szerettetni félelemkeltéssel a trikolórt, különösen ha a kisebbséget lefitymáló, felfuvalkodott hatalom akarja ezt tenni? Nem lehet, a félelem csak a gyűlöletet táplálja.
Kutatások bizonyítják, hogy minél kevesebb ismerettel rendelkezik valaki egy adott kérdésben, annál határozottabb a véleménye. Ebbe a rendszerbe belevinni az információt – művészet.
Ezt onnan tudom, hogy Gábriel barátom árvízkor egy lapáttal igyekezett arra a helyre, ahol a Vezér osztotta az észt, ám egy dagi útját állta azzal, hogy odamenni most nem lehet.
A ’szervezetek’ jelenléte, az ásványkincsek és a lopási hajlam mellett, a legtartósabb dolog országunk területén. Egészében az új Románia erősebben sántít, mint a miniszterelnök.
Az egy nyelvű és egy szokású ország gyenge és esendő. Ennélfogva megparancsolom neked, fiam, hogy a jövevényeket jóakaratúan gyámolítsad és becsben tartsad, hogy nálad szívesen tartózkodjanak.
A két idegen világ találkozása, olvasóé és szerzőé, robbant ki és tágít eszeveszett mértékben egy új univerzumot. És hát ki mérhetné meg a galaxist egy patikamérlegen, ha nem az olvasó.
De mit tesz a grúz parlament Szaakasvili grúz állampolgárságával? Az alaptörvény szerint ugyanis grúz polgárnak nem lehet két állampolgársága, olyan esetben visszavonják a grúz verziót.
Nem az volt a félelmetes, hogy a veteránok összegyűlnek, s hogy ma sem látnak, éreznek, gondolkodnak másképpen, hanem az, hogy ott volt már velük az általuk kinevelt utánpótlás is.