Sepsiszentgyörgyön az új évad első előadásának próbáit még az enyhítések bevezetése előtt elkezdték szabadtéren a Kónya Ádám Művelődési Ház udvarán, az ’56-os emlékparkban.
Aktuális, érdekfeszítő kérdéseket felvető kortárs szerzők műveit állítja színpadra a társulat, és reméli, hogy minden korosztályt meg tudnak szólítani.
Harminc év után hozzák vissza színpadra a rendszerváltás előtt az erdélyi színházkban népszerűnek számító szerzőt.
A nagyváradi teátrum ezzel ünnepli a magyar dráma napját is, miután a szombatra tervezett programokat a nemrég fiatalon elhunyt Ababi Csilla színésznő búcsúztatása miatt lemondták.
A kolozsvári Reactor Alkotói és Kísérleti Egyesület párkapcsolatról szóló, 16 éven felülieknek ajánlott előadással tér vissza a nyári szünet után.
A sepsiszentgyörgyi román társulat Faust Family című előadása egy onkológus orvosnő történetére adaptálja Goethe klasszikusát.
A nagyváradi Szigligeti Színház társulatai mozgalmas évadnak néznek elébe, többek között a színház színpadának felújítása is tart még.
Három bemutatót, turnékat és fesztiválszerepléseket tervez a 2019/2020-as évadra a sepsiszentgyörgyi M Studio, ahol a FLOW3 nemzetközi mozgásszínházi fesztivált is megrendezik november folyamán.
Kiderült, csupán „villany-gáz” típusú költségekre elegendő költségvetés-kiegészítéshez jutott a Kolozsvári Magyar Opera.
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház 71. évadának első bemutatója a Szegedi Szabadtéri Játékokon augusztusban már bemutatott Koldusopera lesz.
Szellemesség, erotika és drámai erő hármasa mentén írta meg a 29 éves Frank Wedekind az 1890-es években a Lulu című drámát, amellyel „kiverte a biztosítékot” az akkori Németországban.
Nyitás a kortárs darabokra, egyensúlykeresés jellemzi a Csíki Játékszín új évadát, amelyben helyet kapnak prózai, zenés, kortárs, magyar és világirodalmi művek is.
Ingyenes szabadtéri kortárs táncelőadással indul a színházi évad a temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színháznál: péntek este szerbiai, romániai, bulgáriai és ausztriai előadók lépnek fel a Szabadság téren.
Az elmúlt évadok sikerprodukcióival nyitja a 2019/2020-as színházi idényt a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulata.
Közelebb hozná a nézőket az alkotókhoz, a színházhoz és egymáshoz a székelyudvarhelyi Tomcsa Sándor Színház 11. dráMA fesztiválja, amely szeptember 16. és 21. között indítja az évadot.
Méltatlannak tekinti Gáspárik Attila, a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház vezérigazgatója azt, hogy a közösségi média révén próbálnak lebonyolítani színházi vitákat, és az is zavarja, hogy a színházi szaksajtó elmegy a fontos szakmai ügyek mellett.
Az első világháború a folklórban is komoly változásokat idézett elő: „alkotásra szólította fel” a népet. Ezt a gazdag népzenei és néptánc örökséget dolgozza fel a Vágják az erdei utat…, a Háromszék Táncegyüttes új folklórelőadása.
A Váróterem Projekt pénteken nyitja meg hivatalosan a ZUG kapuit, mégpedig egy friss produkcióval: este nyolc órától mutatják be az Unpredicted című előadást, Sinkó Ferenc rendezésében.
A Sziklahitű Szent László című, új bábtechnikával készített előadással kezdi évadát a Puck Bábszínház magyar tagozata szeptember 30-án 11 órakor.
Hétfőn délután 5 órakor lép színpadra felújított mesés táncjátékával a Hargita Együttes Csíkszeredában. A Pöttöm Palkó címszerepében ezúttal is a Fölszállott a páva tehetségkutató ifjú nyertesét, Antal Adorjánt láthatjuk.