Hiába a magasabb átlagbér, a nagyváradiak és a gyulafehérváriak is elégedettebbek a kincses város lakóinál.
A kutatók azt vélik, az ember már akkor is nevetéssel teremtett kapcsolatot társaival, mikor még nem volt meg a beszédhez szükséges tüdőkapacitása.
Nincs két egyforma indok, egymással hajszálpontosan egyező két érzelem, két egyforma történet arról, hogy ki miért varratott magára tetkót – derül ki a riportból, amelyben tizenegy nagyon különböző egyéniségű tetkótulajdonos osztotta meg gondolatait erről.
Tudományosnak próbál látszani, de tobzódik a képtelenségekben a tanulmány,
Minden eddiginél búsabb és dühösebb a világ egy nagyszabású felmérés szerint.
Kutatók vizsgálatokkal igazolták, amit a sajtrajongók már régóta tudnak, azt, hogy a sajt fogyasztása boldogabbá tesz.
Első alkalommal készült átfogó felmérés Székelyföld lakosságának lelki, szellemi, spirituális állapotáról.
A 2019-es, sorban a hetedik felmérés a boldogság és a közösség kapcsolatát helyezte a középpontba
A médiából „hogyan legyünk boldogok” típusú tanácsok zúdulnak ránk folyamatosan.
A februári szürkeségben, kinek ne esne jól a boldogságról, az örömről és a derűről hallani?
Az IPSOS közvélemény-kutató végezte a felmérést.
Mitől lesz egy átlagos nap tökéletes? Természetesen a válasz egyénenként változik, ám a kutatók mégis kíváncsiak voltak arra, melyek azok a dolgok, amiktől az emberek tökéletesnek érzik a napjukat.
Az európai országok lakosságával összehasonlítva Romániában boldogtalanabbak és borúlátóbbak az emberek, és nehezebben birkóznak meg a pénzügyi gondokkal is – derül ki egy felméréséből.
A romániai alkalmazottak középmezőnyösek az EU-ban a munkakörülményekkel való elégedettség tekintetében. Világviszonylatban leginkább a kolumbiaiak, legkevésbé pedig a japánok szeretik a munkájukat.
Míg Magyarország a 91., addig Románia a 71. helyet foglalja el azon a listán, amely 157 ország lakosságának boldogságindexét rangsorolja.
Az Egyesült Arab Emírségek az ENSZ 2015-ös jelentése szerint a világ huszadik legboldogabb országa volt, de van még mit javítani a helyzetükön, gondolták, ezért létrehozták a boldogságügyi miniszter posztját, amit a múlt hét óta Ohood al-Rumi tölt be.
Heti egy szexuális együttlét elegendő a heteroszexuális házastársak vagy a hosszú párkapcsolatban élők boldogságához egy amerikai felmérés szerint.
Kicsit meredeknek tűnik az elképzelés, hogy majd pont attól leszünk boldogabbak, hogy bevetjük reggelente az ágyunkat. Utána úgyis elmegyünk dolgozni, és egész nap teljesen mindegy az ágyat körülvevő négy falnak, hogy le van-e terítve egy szép ágytakaróval vagy sem. Csakhogy bármennyire is lényegtelennek és jelentéktelennek tűnik ez a pár perces munka, a kutatók szerint igenis nagyon nagy hatással lehet az életünkre, ha rendezett az ágyunk.
67 százalékon áll a magyar lakosság szubjektív boldogságszintje egy felmérés szerint.