Zavaros beadvány, nem megfelelő érvelés miatt vesztették el a magyar diákok a román érettségi kapcsán kezdeményezett pert az Emberi Jogok Európai Bíróságán.
Valer Dorneanu az európai fórumoknál panaszolná be Ludovic Orban a taláros tesületről tett kijelentései miatt.
A strasbourgi székhelyű Emberi Jogok Európai Bírósága csütörtökön hirdetett ítéletet.
Az államfő térfelén a labda, de a PSD akarata érvényesülhet.
Csak akkor lehetnek december 6-án, ha Iohannis nem hirdeti ki a törvényt, amely szerint a parlament tűzi ki a választások időpontját.
Pedig még a román bíró is úgy vélte, hogy van hátrányos megkülönböztetés.
Többek között arra hivatkozik, hogy a parlament figyelmen kívül hagyta a költségvetés és az ország gazdaságának alakulását,
Három alkotmánybíró – köztük Varga Attila – különvéleményt fogalmazott meg a törvényt alkotmányosnak ítélő határozat kapcsán.
Rasszistává nyilvánít mindenkit, aki nem antirasszista, homofóbbá és szexistává mindenkit, aki nem feminista, gyűlölködővé mindenkit, aki nem fogadja el legitimnek az illegális bevándorlók törvényellenes cselekedeteit.
A leszakadás is fenyegeti a lányokat, a pandémia előtt világszerte 130 millió lány volt olyan helyzetben, hogy nem végezhette el az iskoláit vagy veszélyeztetett volt, ez a szám a járvány idején 11 millióval nőtt.
A bukaresti táblabíróság júniusban jogerős ítéletben kötelezte a polgármestert, hogy cserélje ki az utcanévtáblákat olyanokra, amelyeken felül szerepel az utca neve az állam hivatalos nyelvén, és ez alatt a magyar utcanév.
Tibiben az volt a rokonszenves, hogy egyrészt ugyanúgy ragaszkodott a zsidó-magyar identitásához, mint én a székely-magyarhoz. S romániaiságát sem tagadhatta meg soha.
A Brassói Táblabíróság keddi jogerős ítéletének értelmében nem kell kitűzni a román zászlót Sepsiszentgyörgy polgármesteri hivatalának a tornyára a város „magyar megszállás alóli felszabadítása” emlékére.
Magyarországnak a lehető leghamarabb teljesítenie kell az ítéletben foglaltakat.
Lehet, hogy az elnök néhány napon belül legyűri a betegséget, de az is lehet, hogy állapota rosszabbra fordul. S akkor valóban kiszámíthatatlan, hogy mi következhet.
A küzdelembe Donald Trump koronavírus-fertőzöttsége is beleszólhat.
Németország egy évtizeddel ezelőtt még a rend és a biztonság európai mintaképe volt. Mi vezethetett a mai zűrzavarhoz? Sokak szerint mindenekelőtt a kettős mérce is.
Az alkotmánybíróság alaptörvénybe ütközőnek nyilvánította azt a jogszabályt, amelynek alapján létrehozták volna a falopások és erdőirtások meggátolására hivatott környezetvédelmi ügyészséget.
A kormány közben már kitűzte december 6-ra a voksolás időpontját.
A jogszabály többek között előírja, hogy az iskoláknak - szülői beleegyezéssel - az „életre felkészítő oktatásban” kell részesíteniük a tanulókat, amelynek része kell hogy legyen az „egészségügyi nevelés” is, a nemi betegségek és a kiskorúak teherbe esésének megelőzése céljából.