Az édesség, a kozmetikumok, a személyi ápolási termékek és a tisztítószerek nagyja érkezik külföldről, az üdítők és a sör jellemzően idehaza készülnek.
A teljes háromszéki vállalkozói szférára, azaz 5848 cégre kiterjesztve ennél is rosszabb arányú online jelenlét tapasztalható.
Az Európai Unióban tavaly Máltán voltak a legaktívabbak ezen a téren a vállalatok.
A székelyföldi régió mutatói a legalacsonyabbak Erdélyen belül, a vállalkozói aktivitás és a cégek üzleti forgalma egyaránt elmarad az erdélyi átlagtól.
„A multinacionális cégek meghatározó szerepet töltenek be Erdély gazdaságában: tudást osztanak meg a helyiekkel, és tanárként lépnek fel, hiszen van is olyan tudás a tarsolyukban, amelyet átadhatnak."
A versenyszférában dolgozóknak csupán egyharmada áll multik alkalmazásában.
Csak tavaly 300-nál több áruházat és boltot nyitott idehaza nyolc nemzetközi áruházlánc. A városok meghódítása után a multik immár községekben is terjeszkednek.
Pozitív hatása lesz a szerdán elfogadott új adórendszernek, írta kormányfő csütörtök este a Facebook-oldalára. Mihai Tudose ismét bírálta a multinacionális vállalatokat.
Dupla hatásfokkal dolgoznak a multik dolgozói a hazai vállalkozások alkalmazottaihoz képest. Magyarországon még nagyobb a kontraszt, ott a multik háromszor hatékonyabbak.
Ilan Laufer, az üzleti környezetért, kereskedelemért és vállalkozásokért felelős miniszter azt nyilatkozta szerdán, hogy 383 cég pályázott a vállalatok nemzetközisítésére vonatkozó programban.
Az Országos Cégbíróság adatai szerint 2017 első két hónapjában 12.792 céget töröltek a cégjegyzékből, ez alig fele az egy évvel ezelőtt ugyanebben a periódusban törölt 26.006 vállalatnak.
A kormányon lévő Szociáldemokrata Párt – amely hangzatos szavaiban az ország boldogulását és felemelését akarja – szavaival és cselekedeteivel csupán rosszat tesz az országnak. Újabban egyre inkább támadja a multinacionális cégeket – amelyek nélkül azonban Romániát alighanem a gazdasági csőd fenyegetné.
Temes, Brassó, Kolozs és Arad 70 pozíciót foglal el az ország 500 legnagyobb vállalatának listáján, a többi 12 erdélyi megye együtt csupán 57-et. Kovásznából és Szilágyból egy-egy cég fért csak fel a listára, azok is külföldi kézben vannak.
Kiszivárogtatott dokumentumok szerint offshore befektetési cégekben töltött be igazgatói tisztségeket Amber Rudd brit belügyminiszter.
A multinacionális cégek egy hazai áruházában jelenleg átlagban 43 ember végzi el azt a munkát, ami 2008-ban még 102 alkalmazott feladata volt.
Nincs több érzéstelenítő, ezért ideiglenesen leállítottak egyes műtéteket Brassóban, a megyei kórházban.
A közhiedelem szerint az offshore cég megalakítása, illetve igénybevétele törvényszegésnek számít. Erről azonban szó sincs. Az offshore cégek alapítása, működtetése, bármilyen más cégformához hasonlóan teljesen törvényesnek mondható.
A multinacionális vállalatok romániai alkalmazottai átlagban évi bruttó 15 ezer dollárt (havi 4875 lejt) keresnék, a negyedét annak, mint az ugyannál a cégnél más európai országban dolgozó társaik.
A terrorizmus és szervezett bűnözés elleni ügyészég (DIICOT) is elemzi a Panama-papers néven elhíresült botrány romániai vonalait – közölte kedden a nyomozóhatóság.
Többek között Vlagyimir Putyin, Lionel Messi és Hszi Csin-Ping kínai elnök is érintett lehet egy világméretű botrányban, amely a Panama-iratok néven vasárnap ismertté vált kiszivárogtatás nyomán körvonalazódik.