10,9 százalékos a visszaesés második negyedévben.
A mezőgazdasági miniszter szerint a természeti csapások mellett a koronavírus-járvány okozta veszteségeket is ellensúlyozzák.
A Országos Előrejelzési Bizottság (CNP) az idei évre csak 3,8 százalékos gazdasági visszaesést vetít előre, a pénzintézetek szerint ennél jóval nagyobb lesz a GDP-csökkenés.
Júniusban visszatért a vállalkozási- és az építkezési kedv az országban, nőtt a lakossági fogyasztás.
Zuhant a gazdasági teljesítmény és jelentősen csökkent a foglalkoztatottak száma a második negyedévben az Európai Unióban és az euróövezetben egyaránt az egész világon tomboló koronavírus-járvány következményeként.
A koronavírus-járvány következtében bevezetett korlátozó intézkedések visszavetették a gazdaságot.
A De Minimis jellegű programok egy 10 és egy 5 millió lejes keretösszeget biztosítanak a koronavírus okozta gazdasági válságban érintett sepsiszentgyörgyi kis- és középvállalkozások támogatására.
Csökkenni fog az export, beruházások maradhatnak el, gyárak zárhatnak be.
Az euróövezetben 12,1 százalékkal, az EU egészében 11,9 százalékkal esett vissza a hazai össztermék (GDP) a második negyedévben az előző negyedévvel összevetve.
A minisztert a Bulgáriát, Romániát, Magyarországot és Ausztriát összekötő úgynevezett BRUA gázvezeték megépítéséről, valamint a fekete-tengeri földgáz kitermeléséről kérdezték.
Évszázados késésben.
Rekordösszeget, 16,1 milliárd lejt költött a kormány beruházásokra 2020 első félévében, ám az év végi eredmény jócskán elmaradhat majd a tavalyi szinttől.
Középkori körülmények között, nagyon kis pénzért dolgoznak idénymunkások Európa farmjain - derül ki az EuroNews riportjából, amelyet a Lighthouse Reports, a Der Spiegel és a Mediapart részvételével készített.
Tájékoztatott szerdán a szaktárca.
Az alkotmánybíróság helyt adott a kormány kifogásának, és alkotmányellenesnek minősítette azt a májusban elfogadott törvényt, amely szerint aszályra, árvízre és fagykár esetén kártérítést kapnának a gazdák.
A pénzügyminiszter magyarázza a bizonyítványt.
A régióban Romániának van a második legkisebb gazdasági válságellenes programja, rosszabbul már csak az oroszok állnak - derül ki a UniCredit Bank Közép- és Kelet-Európára szakosodott vezető-közgazdásza, Dan Bucșa jelentéséből.
A tavaszi aszály után a hetek óta tartó árvizek komoly károkat okoznak a mezőgazdaságban.
Idén hat százalékos visszaeséssel, jövőre négy százalékos növekedéssel számol az EB.
A harmadik negyedévben megindul a gazdasági növekedés az euróövezetben, de a második negyedévi visszaesésnél kisebb meredekséggel a müncheni ifo és a zürichi KOF gazdaságkutató intézet szerint.