Véleményük szerint recesszióba taszítja jövőre a gazdaságot a fedezet nélküli nyugdíjemelés.
Többek között arra hivatkozik, hogy a parlament figyelmen kívül hagyta a költségvetés és az ország gazdaságának alakulását,
Juhász Jácint közgazdásszal a parlament által felülírt költségvetés-kiegészítésről beszélgettünk.
3 milliárd euró európai támogatás elvesztését és az ország hitelminősítésének lerontását kockáztatja Románia a parlament által elfogadott költségvetés-kiigazítással, jelentette ki szerdán Klaus Iohannis.
Középtávon súlyos következményekkel járó, demagóg lépésnek minősítik a 40 százalékos nyugdíjemelést a versenyszféra képviselői.
A tervezetet 242 támogató, 147 ellenszavazattal, 11 tartózkodás mellett fogadta el kedden a parlament plénuma.
Nem hatott a gazdasági szakemberek és a Román Nemzeti Bank figyelmeztetése.
Kedd délután szavaz erről a parlament.
A nyugdíjpont 40 százalékos emelése 2021-ben 11 százalék fölé növelné a GDP-arányos költségvetési hiányt, ami rendszerszintű kockázatot jelent Románia számára.
A költségvetés-kiigazításról szavaznak.
Ha a parlament módosítja a költségvetés-kiigazításról szóló törvényt.
A 40 százalékos nyugdíjemelést kifogásolja az államfő.
Módosításokkal fogadták el a költségvetés-kiigazítási tervezetet.
Szeptembertől 14 százalékkal nőttek a nyugdíjak, valamint a kiskorú gyermekek után járó családi pótlék összege 20 százalékkal emelkedett. A parlament viszont a családi pótlék megduplázásáról, illetve a nyugdíjak 40 százalékos emeléséről szavazott meg jogszabályokat, amelyek hatályba lépését a kormány egyelőre alkotmányossági óvással próbálja hátráltatni.
A szavazás időpontja még ismeretlen.
Előkerült a bizonyíték.
A munkaügyi szakbizottság már módosította a kormányrendeletet.
A Most sem tud eltartani egy alkalmazott egy nyugdíjast – melyek a 40 százalékos nyugdíjemelés veszélyei? című cikkünkre rengeteg hozzászólás érkezett a Facebookon, amit köszönünk.
A költségvetési tanács szerint elengedhetetlen az államháztartás bevételeinek növelése, hogy a romániai gazdaság felkészült legyen a jövőbeni válsághelyzetekre.
Életbe lépett a 14 százalékos emelés.