Két körforgalom kialakításával értek véget a munkálatok.
A Háromszéket átszelő sztrádának még a hossza sem tisztázott, nyomvonaltól függően lehet 150 km, de 170 is.
Az állam válságban levő céggel szerződött a kivitelezésre, mely időközben fizetésképtelenné vált.
Răzvan Cuc szerint a külföldi vállalkozóknak „példát kellene venniük a románoktól” autópálya-építésből.
Nem elég, hogy késett a kivitelezés, a minőség is csapnivaló.
Az időjárástól függ a munka menete.
Kellemesen csalódott a tárcavezető a be nem jelentett munkalátogatás alkalmával.
Négy év alatt 1,2 milliárd euróból építenék meg a Târgu Neamțot Iași-sal összekötö sztrádát.
Bár jelenleg nem az esetleges kormányra lépés, hanem a mozgósítás a fő kérdés, az RDMSZ az észak- és a dél-erdélyi autópályák befejezetését szabja feltételül a tárgyalásokon, mondta csütörtökön Cseke Attila Bihar megyei RDMSZ elnök, szenátorjelölt.
Leghamarabb csak egy év múlva lehet közlekedni az Erdélyt átszelő autópálya Gyalu és Magyarnádas közötti szakaszán, ugyanis az Autópályák és Országutak Országos Társasága (CNADNR) csak a napokban írta ki a versenytárgyalást a Szamos feletti híd megépítésére.
Folytatódnak a munkálatok a Szászsebes-Torda autópálya Nagyegyed és Marosdécse közötti 12,5 kilométeres szakaszon, miután 2015 októberében az építkezési engedélyek hiányában a hatóságok leállították a sztrádaépítés.
Hatalmas költségvetéssel nagyszabású országfejlesztési terv született meg, amelyet 2035-ig kellene végrehajtani.
Romániában nem építenek, hanem elbontanak sztrádaszakaszokat. Az autópályák már az átadás előtt megrepednek, csupán a Bukarestet a tengerparttal összekötő Nap autópályáján a kátyúk 1100 négyzetmétert tesznek ki, e mellett talajvíz és földcsuszamlás fenyeget, ugyanakkor van, ahol a megfelelő infrastruktúra hiánya miatt erdei vadak sétálgatnak a sztrádán.
Miután 2015-ben nem kis bravúrral sikerült csökkenteni az amúgy is kevés romániai autópályák számát (12 kilométernyi sztráda épült ugyan, de 22 kilométert minőségi okok miatt lezártak), az Országutak és Autópályák Országos Társaságának tervei szerint 2016-ban 95 kilométer sztrádát adnak át.
Jóllehet az új költségvetés hangsúlyozza a beruházások fontosságát, az autópályák építésére viszont igen kevés pénz irányoz elő. Ily módon az ország legfontosabb sztrádaszakaszai – mint például a Lugos-Déva, a Szászsebes-Torda – jelentős késéssel készülhetnek el. Az első sztrádaszakaszra a szükséges összegeknek csupán az egyharmadát, a második esetében pedig csak egynegyedét fedezik a költségeknek.
Átadás előtt áll a Déva és Lugos közötti autópálya, jó esély van azonban arra, hogy a hanyag kivitelesés miatt ebből is elbontsanak egy szakaszt – írja a Capital gazdasági lap.
A Nagyszeben-Szászváros közötti sztrádaszakasz teljes építési költségét is visszafizetheti Románia az Európai Uniónak, ha jövő év végéig nem tudja kijavítani a kivitelezési hiba miatt használhatatlanná vált 12 kilométeres szakaszt és a teljes autópályát átadni a forgalomnak.
A Romania Liberă napilap által megszerzett szakértői jelentés szerint teljesen el kell bontani és újra kell építeni a dél-erdélyi autópályának egy tavaly novemberben átadott szakaszát.
Kormánypárti önkormányzati vezetők az észak-erdélyi autópálya építésének a folytatását kérték nyílt levélben Victor Ponta miniszterelnöktől és Dan Șova infrastrukturális beruházásokért felelős minisztertől.
Az A1-es sztráda Szászváros és Sebes közötti 43 kilométeres szakaszát novembertől használhatják az autósok.