Az emberek több mint felének nem áll szándékában beoltatni magát.
Az összes kijelölt oltási helyszínre megérkeztek az oltóanyagok.
Az Egyesült Királyság a világ első olyan országa, amely hatósági jóváhagyást adott egy koronavírus-vakcina alkalmazására.
A BioNTech és a Pfizer kedden benyújtotta kérelmét a SARS-CoV-2 koronavírus elleni vakcinájuk európai engedélyezésére. Az amszterdami székhelyű Európai Gyógyszerügynökség (EMA) tájékoztatása szerint a német biotechnológiai cég és az amerikai gyógyszergyártó óriás gyorsított eljárást kért.
A termék hatásfoka szinte azonos a Pfizer által kifejlesztett oltáséval, azonban már mínusz 20 fokon biztonságosan tárolható.
Az európai közösségen belül szétosztandó vakcina-adag 4,6 százalékát fogja Románia megkapni havonta.
Már tavasszal elkezdődött a versenyfutás egy vakcina kifejlesztésére.
Rögzítették, hogy melyek a prioritást élvező kategóriák.
Tar Gyöngyi, a Hargita Megyei Közegészségügyi Igazgatóság vezetője volt a csütörtöki #Fórum műsorunk vendége.
Az Európai Unió az összes tagállam nevében első körben 80 millió adag oltóanyagot vásárolhat, és további legfeljebb 80 millió adagot igényelhet.
Az Európai Unió szerdán új szerződés megkötéséről szóló megállapodást hagy jóvá a Moderna amerikai biotechnológiai vállalat koronavírus elleni vakcinájának beszerzésére és európai szállítására vonatkozóan – jelentette be Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke Brüsszelben kedden.
Nagy-Britanniában, Brazíliában és Dél-Afrikában 24 ezer önkéntes bevonásával tesztelték az oltóanyagot.
Oltási karavánokat is szerveznek a fogyatékkal élő, vagy a vidéken élő, alacsony mobilitású személyek számára a koronavírus elleni országos kampány keretében, jelentette be vasárnap este Valeriu Gheorghiţă, a kampány koordinátora
Várhatóan december 10-én engedélyezik a Pfizer oltóanyagát.
Csak az idén 50 millió darabot tudnának gyártani, jövőre túlléphetik az egymilliárdot.
Kedden nevezték ki.
A múlt héten a német Pfizer és a BioNTech jelentette be, hogy közösen kifejlesztett oltása több mint 90 százalékban hatékony.
A Politicónak nyilatkozott Ugur Sahin.
Az orosz vakcina magyarországi gyártásáról is tárgyalnak.
A romániai lakosság 38 százaléka nem oltatná be magát a koronavírus ellen, ha a közeljövőben elérhetővé válna a vakcina – derül ki egy közvélemény-kutatásból.