Háttér

  • Így teljesítettek a romániai EP-képviselők

    A romániai európai parlamenti képviselők most lejáró, öt éves mandátumuk során váltakozó teljesítményt nyújtottak, ott voltak a legrosszabb, de ugyanakkor a legjobb példák között is. A Részvételi Demokráciáért Európai Intézet kimutatásai szerint nincsenek közöttük egyéniségek.

  • Ezért nem merik megbüntetni Vlagyimir Putyint

    A Vlagyimir Putyin elnökkel való éles szembenállás ellenére a Nyugat ezért nem lép fel keményebben Moszkva ellen, mert az ellene kiszabott szankciók recesszióba ránthatják Európa gazdaságát is.

  • Sokszor hazudnak a reklámok és az árucímkék

    A növekvő konkurencia miatt egyre több Romániában a megtévesztő élelmiszer-reklám, amely enyhén szólva túlzóan mutatják be az áruk minőségét. A gyártók emellett különböző trükkökkel az árucímkével is megpróbálják átverni a vevőket. Az árleszállításoknak is lehetnek veszélyei.

  • Sajtószabadság a világon: Románia a 84-ik

    Magyarország a 71., Románia a 84. a médiaszabadság világranglistáján a Freedom House (FH) csütörtökön ismertetett jelentése szerint.

  • EP-választások: így kampányolnak a pártok

    Az Európai Parlamenti választásokon az esélyes pártok kampányukat egy-két személy vagy téma köré építik fel. Közöttük még olyan politikus is akad, aki nem indul a választásokon: a Népi Mozgalom Pártjának „húzóembere”, Elena Udrea, aki nem jelöltette magát. 

  • Bizarr bírósági perek országa lett Románia

    Az igazságszolgáltatástól függ, lesz-e abszolút „bírósági premier” Romániában. Nem kizárt ugyanis, hogy Anglia királynője, II. Erzsébet, Károly herceg és Camilla hercegnő, Barack Obama és felesége, Michelle Obama, Angela Merkel, John Kerry, amerikai külügyminiszter idézést kap a bukaresti törvényszékre.

  • Román útviszonyok: siralmas jelen, rózsás jövő

    Romániát nyugatról keletre és északtól délre átszövik majd az autópályák és a gyorsforgalmi utak, a Dunán hat híd köti össze az országot Bulgáriával, a Nagylak-Konstanca vasútvonalon pedig óránkénti 250 kilométeres sebességgel közlekednek majd a vonatok. Mindez papíron.

  • Közpénzekből szépítkeztek a román celebritások

    Letartóztatták a hét végén a bukaresti plasztikai sebészeti kórház igazgatóját és két orvosát, akik a gyanú szerint csúszópénzért illegálisan vállaltak mellnagyobbítást és más sebészeti beavatkozásokat. Több román celebritás szépítkezett így az állami biztosító pénzén.

  • Hivatalosan is elkezdődött a választási kampány

    Pénteken elkezdődött az európai parlamenti választások kampánya, amelyre jelöltenként legfeljebb 2,125 millió lejt szabad költeni, a kampányfinanszírozást pedig a választási hatóság utólag ellenőrzi. A kampány május 24-én reggel 7 órakor, vagyis a szavazóhelyiségek megnyitása előtt 24 órával ér véget.

  • Huszonnyolc éve történt a csernobili katasztrófa (GALÉRIA)

    Szombaton van a csernobili atomerőmű katasztrófájának 28. évfordulója. 1986. április 26-án hajnalban két robbanás történt a 4-es reaktorban. A katasztrófa 50 ember azonnali halálát okozta, a közvetlenül a sugárzás miatti halálozások száma 9000-re tehető.

  • XXIII. János második csoda nélküli és II. János Pál gyors szentté avatása

    Több mint ötven év kellett XXIII. János szentté avatásához, amelyhez az előírt második csodatevés sem volt szükséges. A hívők által már a temetésén szentnek kikiáltott II. János Pált kevesebb mint tíz év alatt kanonizálták. A két néhai pápát április 27-én avatják szentté

  • Román politikusok húsvétja – a rácsok mögött

    Mintha csak valami csoda történt volna: a romániai igazságszolgáltatás egy idő óta egyszer csak működni kezdett, korrupcióval gyanúsított politikusok éveken át húzódó dossziéi oldódtak meg, az új ügycsomók idejében pedig viszonylag gyorsan született ítélet. Az idei húsvétot így több romániai „csúcspolitikus” is börtönben töltötte.

  • Húsvét: a mártírhalál és a feltámadás

    A keresztény vallás egyik legnagyobb ünnepe a húsvét, amely a feltámadás, a megváltás alapgondolatát foglalja magában. A húsvét ünnepe napjainkban is megőrizte tavaszünnep jellegét, az ősi tavaszköszöntő népszokásokat, a termékenységgel kapcsolatos ünnepségeket.

  • Traian Băsescu furcsa földvásárlása

    Érdekkonfliktus, szolgálati visszaélés, hivatalos iratok meghamisítása, magánokirat hamisítás vádjával megkezdte kivizsgálását a Legfelsőbb Törvényszék, annak az iratnak az alapján, amelyet a miniszterelnök ellenőrző szerve küldött meg, Traian Băsescu nagyobb lányán, Ioana Băsescun keresztül történt földvásárlása ügyében.

  • Elvetélt merényletek Ceauşescu ellen

    A diktatúra idején hallgattak róla, de Ceauşescu uralkodásának csaknem 25 esztendeje alatt több merényletet is megkíséreltek a nemzeti kommunista diktátor ellen.

  • Szakértő: Trasznisztria sorsa hasonló lehet a Kríméhez

    Elképzelhető, hogy a Dnyeszter menti Köztársaság (Transznisztria) esetében ugyanaz történik, mint korábban a Krímmel, Abháziával és Dél-Oszétiával: bár kikiáltott függetlenségét szinte senki nem ismeri el, csatlakozhat Oroszországhoz - mondta Rácz András, az Euro-atlanti Integrációért és Demokráciáért Alapítvány kutatási igazgatója csütörtökön az MTI-nek.

  • Nagyon is kifizetődik EP-képviselőnek lenni

    Az európai képviselői mandátum nagy felelősséggel, sok munkával jár, hiszen a brüsszeli törvényhozásban a tagországok és Európa számára igen fontos dolgokról születik döntés. Az Európai Parlament legtöbb tagja elkötelezett politikus, igyekszik megfelelni kötelezettségeinek. Ám olyanok is vannak, akik a jó fizetésért vannak ott.

  • Perrel fenyegeti a maszol.ro-t Vona Gábor

    Levélben tiltakozott Vona Gábor a március 21-én megjelent Jobbik: a Fidesz mankójától a romagyilkosságokig című cikkünk egyik állítása ellen, miszerint pártja politikusainak szerepük volt a magyarországi romagyilkosságokban. A Jobbik elnöke perrel fenyegette meg lapunkat.

  • Putyin nem veszi komolyan a nyugati szankciófenyegetéseket

    Vlagyimir Putyin orosz elnök a jelek szerint nem veszi komolyan a nyugati szankciófenyegetéseket, Ukrajnával kapcsolatos taktikája azonban súlyos kockázatokkal jár - állapította meg a Királyi Külügyi Intézet - londoni székháza után közkeletű nevén a Chatham House - orosz és eurázsiai kutatási programjának vezetője.

  • Justitia szolgáit is utoléri az igazságszolgáltatás

    A korrupcióellenes ügyészség (DNA) számos ügyészt és bírát állított már bíróság elé – ahol remélhetően a mundér becsületére többet adó társaik ítélkeznek majd felett.