A belügyi tárca mintha csak meg lenne átkozva: vezetőinek többnyire kényszerűen kell távozniuk az intézmény éléről. Nem mintha a többi minisztérium élén csupa grál lovag állna, de a belügyi tárca ilyen szempontból igazán kitett magáért.
Mellbevágó számokat sorakoztatott fel nemrégiben a Nők és Férfiak Esélyegyenlőségének Országos Ügynöksége. Az adatoknak megfelelően Romániában a férfiak meglehetősen nagy része, úgy véli, a nő a férfi tulajdonát képezi, aki büntetlenül bármit megtehet vele.
Hetvenöt éve, 1941. augusztus 27-28-án a Szovjetunió német megszállás alatt lévő nyugati részén, a ma Ukrajnához tartozó Kamjanec-Pogyilszkij – akkori hivatalos nevén Kamenyec-Podolszkij – közelében mintegy 23 600, nagyobbrészt Magyarországról kitoloncolt zsidót gyilkoltak meg a német SS-csapatok.
Igen heves viták várhatók a jelenlegi – minden idők legnépesebb – parlamentjének utolsó ülésszakán. A honatyák álláspontjai ugyanis a napirendre kerülő számos törvénytervezet esetében élesen különböznek egymástól.
A kapitalizmus meghaladásának lehetőségeiről, a feltétel nélküli alapjövedelem előnyeiről és hátrányairól, a fogyasztáshoz való viszonyunkról adott interjút a Maszolnak Erik Olin Wright szociológus, az Amerikai Szociológiai Társaság korábbi elnöke.
Rossz idők járnak a romániai vállalatokra. A Coface legfrissebb kimutatása szerint az utóbbi öt év során – pontosabban 2011 és 2015 között – több mint 100 ezer hazai cég jelentett fizetésképtelenséget. Ez a Romániában működő cégek 16 százaléka.
A Rise Project vizsgálódásai szerint a hazai sörgyárak nagyban eltérnek a sörkészítés hagyományos receptjétől, nem egy alkalommal kétes minőségű anyagokat használnak.
Augusztus 15-e után csökkentek az árak a román tengerparton, amely immár belépett az utószezonba. Az árak viszont csak fokozatosan esnek vissza, a szállodatulajdonosok hetenként lecsípnek valamit az egyébként eléggé borsos áraikból.
Jóllehet Európa számos államában történtek terrorista merényletek, Románia lakossága nem tart ilyen fenyegetéstől, aggódik viszont életkörülményei folyamatos romlása miatt– derül ki május 21-31. között készült Eurobarométer-jelentésből.
A Rio de Janeiro-i olimpiai játékokon a magyar csapat „hozta magát”: nyolc aranyérmet szerzett, ami nem kis teljesítmény, még akkor is, ha a magyar férfi sportolók a várakozás szintje alatt szerepeltek.
Újabb statisztika látott napvilágot, amelyben az ország az uniós rangsor végén szerepel: 28 EU-tagállam közül Romániában a legrosszabbak a lakásviszonyok. A kormány stratégiát hirdetett a lakhatási körülmények javítására.
Az emberi jogok érvényesítéséről szóló tavaszi országjelentésnek Romániával foglalkozó negyven oldalán az Egyesült Államok Külügyminisztériuma bőségesen foglalkozott a romániai magyar kisebbség jogsérelmeivel.
Nem a Sky News az egyetlen csatorna, amely hülyére veszi a nézőit, a Discovery Channell és a BBC is forgatott valódiként beállított, megrendezett helyzetekkel teli filmet Erdélyben.
Romániában közel 800 ezer gazdasági társaság működik – derül ki a cégjegyzék legfrisebb adataiból. A részvényesek között kiskorúak is vannak.
Újabb román paradoxon: az Európai Unió tagországaiban Románia a legderűlátóbb országok között van az Európai Uniót jövőjét illetően, e mellett azonban sokat romlott a román lakosság szemében magának az Európai Uniónak a képe.
Az utóbbi időben az utcákon egyre több emberrel találkozhatunk, akik telefonjukat bámulva olykor örvendezve felkiáltanak, ekkor ugyanis pokémont, vagyis zsebszörnyet fogtak.
Hat éven át volt a romániai belpolitika egyik meghatározó pártja a Gabriel Oprea vezetette Országos Szövetség Románia Haladásáért (UNPR), annak ellenére, hogy sem doktrínával, sem politikai meggyőződéssel nem rendelkezett.
Bogdan Olteanu a kétezres évek derekán ígéretes politikusnak indult. 33 éves korában már miniszter, 35 évesen a bukaresti képviselőház elnöke, és alig töltötte be a 38. évét, amikor a Román Nemzeti Bank kormányzó-helyettesévé választották. Töretlennek tűnő pályafutásának egy már általa is szinte elfelejtett esemény vetett véget.
Egy hónappal ezelőtt, június 28-án gyűlt össze az Európai Parlament, megvitatni a Brexittel előállt helyzetet. Nyilvánvaló volt, hogy hosszú jogi folyamat kezdődik, de nyilvánvaló volt az is, hogy ez a folyamat az EU szabályai szerint fog végbemenni.