Görögország hétfőtől, június 15-től fokozatosan nyitja meg a repülőtereit, Athén és Thesszaloniki mintegy 30 országból fogad járatokat.
Közvélemény-kutatások szerint a svájciak többsége támogatja a melegházasságot.
Az Európai Bizottság csütörtökön felkérte az európai uniós tagállamok kormányait, hogy június 15-én, azaz jövő hétfőtől kivétel nélkül oldják fel a koronavírus-járvány miatt bevezetett határzárakat az EU-n belül.
A legfertőzöttebb terület továbbra is a romániai határnál lévő Csernyivci megye 3793 azonosított esettel, 159 elhunyttal és 1176 gyógyulttal.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) március 11-én nyilvánította világjárványnak a koronavírust, amely a közép-kínai Vuhanból terjedt el.
A feloldások nem mindig azt jelentik, hogy most már bárhova utazhatunk. Fontos tájékozódni, mielőtt egy külföldi utazást betervezünk.
Észak-Macedónia június végéig nem nyitja meg határait a külföldről érkezők előtt a koronavírus-járvány miatt.
Szerinte ezek az emberek annak idején "a kegyetlenséget és a barbarizmust pártolták fajgyűlölő céljaik érdekében".
Rendőrtisztek személyes adatai szivárognak ki az interneten.
Spanyolország július elsején tervezi megnyitni határait a nemzetközi turizmus előtt több mint három hónap szünet után, amikor is csak a spanyol állampolgárok, az itt élő külföldiek, a diplomaták, a személy- és áruszállítók és a határokon naponta ingázó munkavállalók léphettek be az országba.
Miközben megvédte a rendőrök többségét.
„Nem engedhetjük meg, hogy London válogasson, melyek a számára kedvező feltételek" - fogalmazott Michel Barnier, az Európai Bizottság Brexit-ügyi főtárgyalója.
A visegrádi csoport államai közül múlt héttől a Lengyelországgal délen szomszédos Csehország és Szlovákia állampolgárai utazhatnak korlátozások nélkül egymás országába, valamint Magyarországra és Ausztriába is.
Román állampolgárok tízezrei mehetnek vissza a német földekre robotolni.
Július elsején kezdik el életbe léptetni a tervet.
Többek a gyarmati múltra emlékeztető utcanevek megváltoztatását, a köztéri alkotások eltávolítását szorgalmazzák.
Azt gyanították a lakosokról, hogy a Boko Haram embereinek mozgásáról tájékoztatták a biztonsági erőket.
Az illető már nem él.
Nem kell karanténba vonulniuk a Magyarországról Horvátországba utazóknak.
Itt a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem szerda reggeli összesítése.