Külföld

  • Merkel Athénban: Görögország „vérzik" és tiltakozik

    Közel 30 ezren tiltakoztak Angela Merkel német kancellár látogatása és a görög kormány megszorító csomagja ellen Athénban. Délelőtt a hatóságok több embert őrizetbe vettek, komolyabb rendbontás nem történt.
  • A határon túliak sűrűbb egyeztetést és autonómiát kérnek

    Az autonómia és az erős anyaország fontosságát hangsúlyozták egyebek között a külhoni magyar szervezetek képviselői a Magyar Állandó Értekezlet XI. plenáris ülését értékelve kedden este a Parlamentben tartott sajtótájékoztatón.
  • MÁÉRT: támogatják a külhoniak szavazati jogát

    A Magyar Állandó Értekezlet (MÁÉRT) zárónyilatkozatának aláírói támogatják, hogy minden külhoni magyar állampolgár élhessen szavazati jogával. A Máért XI. ülésén elfogadott dokumentumot az MSZP és az Ukrajnai Magyar Demokrata Szövetség képviselője nem írta alá.
  • Orbán eltávolította Tőkés legnagyobb ellenfelét?

    Orbán Viktor valószínűleg azért kérte fel Szász Jenőt a Nemzetstratégiai Intézetet létrehozására, mert a Magyar Polgári Párt elnöke számít Tőkés László és a vadonatúj zsebpárt, az EMNP legnagyobb ellenfelének – írja a Népszava.
  • Az MKP-s Bauer Edit Szlovákia legaktívabb EP-képviselője

    Bauer Edit, a Magyar Közösség Pártjának (MKP) képviselője és az Irány-Szociáldemokrácia (Smer-SD) párt képviselője, Monika Flasíková-Benová lett a 2009–2012-es időszak legaktívabb szlovákiai európai parlamenti (EP) képviselői – derült ki a Vox Juventae polgári társulás hétfőn közzétett elemzéséből. 
  • Megosztott orvosi Nobel-díj egy japánnak és egy britnek

    A brit John B. Gurdon és a japán Jamanaka Sinja kapta megosztva az idei orvosi-élettani Nobel-díjat - jelentették be hétfőn a svéd Karolinska Intézetben Stockholmban.
  • Nemzetépítési terveit ismertette Orbán a magyar diaszpórával

    „A kormány arra kapott kétharmados felhatalmazást, hogy szerkezeti átalakításokat hajtson végre Magyarország sikeressége érdekében. Ehhez modern nemzetépítésre van szükség, aminek a pillérei az államadósság-csökkentés, a versenyképesség-növelés, a demográfiai hanyatlás megállítása és a világ magyarságának közösségként való újjáépítése" - fogalmazott hétfő reggel Orbán Viktor magyar kormányfő a Magyar Diaszpóra Tanács II. ülésén.
  • Mitt Romney átvette a vezetést Obamától

    Négy százalékpontos vezetésre tett szert a republikánus Mitt Romney a hivatalban lévő Barack Obamával szemben az amerikai elnökségért folytatott küzdelemben a Pew kutatóintézet hétfőn nyilvánosságra hozott adatai szerint.
  • Az EBESZ kisebbségügyi főbiztosával tárgyalt Répás

    A szomszédos országokban élő magyar közösségek aktuális problémái, valamint a választási és a választási eljárásról szóló törvénnyel kapcsolatos fejlemények szerepeltek Knut Vollebaek, az EBESZ nemzeti kisebbségi főbiztosa és Répás Zsuzsanna nemzetpolitikáért felelős helyettes államtitkár hétfői budapesti tárgyalásának napirendjén.
  • Nem engedünk az IMF-nek! – hirdeti az Orbán-kormány

    "Nem engedünk az IMF-nek!", "Nem adjuk fel Magyarország függetlenségét" – áll többek között azokban a hirdetésekben, amelyeket több magyar országos napilapban jelentetett meg kedden az Orbán Viktor vezette kormány.
  • MÁÉRT: Orbán a román nacionalizmustól tart

    Aggodalmának adott hangot Orbán Viktor magyar miniszterelnök azért, mert szerinte nem zárható ki, hogy Romániában nacionalista fordulat történik. Kedden a budapesti Magyar Állandó Értekezleten (MÁÉRT) elmondta: évek óta nem fordult elő olyan politikai hangütés a román belpolitikában, mint amilyet mostanában hallani.
  • Athén remegve és forrongva várta Merkelt

    Helyi idő szerint 13:30-kor érkezett meg Angela Merkel Athénba, ahol Antonisz Szamarasz görög miniszterelnök fogadta a repülőtéren. A német kancellár látogatása komoly biztonsági kockázatokat hordoz: az öt éve elhúzódó recesszió által sújtott országban sokan Merkelt tartják felelősnek az őket ért megszorításokért. A fővárosban már hétfn este demonstráltak a látogatás ellen, a tüntetők transzparensein többek között a nem túlságosan vendégmarasztaló „Ki az országunkból, te cafat!” felirat szerepelt.
  • Vatikáni per: elítélték a pápai komornyikot

    Bűnösnek találta bizalmas dokumentumok ellopásában a volt pápai komornyikot egy vatikáni bíróság, és másfél év börtönbüntetésre ítélte szombaton.
  • Szír célpontokat bombázott a török hadsereg

    Újabb incidens történt pénteken a török-szír határ térségében: egy Szíriából kilőtt aknagránát csapódott be török területen, majd a török hadsereg visszalőtt. Az összecsapás körülményeiről, áldozatairól még nem érkeztek megerősített jelentések.
  • Romney előzött a csatatérállamokban

    Mitt Romney republikánus elnökjelölt behozta hátrányát, sőt, előzni is tudott egyes, úgynevezett „csatatérállamokban" az amerikai elnökjelöltek első tévévitája nyomán.
  • Nagy-Britannia kiadta Abu Hamzát az Egyesült Államoknak

    A brit hatóságok szombat hajnalban útnak indították az Egyesült Államokba Abu Hamza radikális iszlám hitszónokot és több társát, akinek kiadatását alig néhány órával korábban hagyta jóvá jogerős végzésével a londoni felsőbíróság.
  • Az uniós kohézió barátai üléseztek Pozsonyban

    Egyesíteni kell az Európai Unió (EU) tagországainak a költségvetéssel kapcsolatos, egyelőre különböző, álláspontját, és így a fenntartható gazdasági növekedés barátaivá kell tenni őket - jelentette ki az Európai Bizottság (EB) elnöke pénteken Pozsonyban.
  • Vörös festékkel öntötték le a kispesti Atatürk-szobrot

    Szombaton Kispesten, a Fő utca üllői úti végén található nemrég elkészült pihenőparkot Mustafa Kemal Atatürkről nevezték el, és Gajda Péter, a XIX. kerület polgármestere felavatta a Török Köztársaság első elnökének szobrát. Nem telt el két nap, és a szobrot már le is öntötték vörös festékkel.