Vizsgálták a fiatalok életeseményeit, szabadidős tevékenységeit, információszerzési szokásait, közösségi léthez való viszonyulásukat, illetve az oktatásról, jövőről és munkáról való elképzeléseiket.
Bokor Tibor hangsúlyozta, nemcsak az önkormányzat sietett az egészségügy segítségére, hanem a kézdivásárhelyi szervezetek, kis és nagy vállalkozói, magánszemélyek mind-mind igyekeztek segíteni az ott dolgozók munkáját.
A meghirdetett fotópályázatra az elmúlt öt hónap során számos értékes, izgalmas, gyakorta újszerű pályamű érkezett be a Kárpát-medence különböző térségeiből.
Első helyen a Hintanyerő anyuerő – összefogás a nyújtódi játszótér felújítására elnevezésű projekt áll 223 szavazattal, második győztesként pedig a Nevelés a természetben című projekt került ki 168 vokssal.
A gyermeki őszinteség, ami olykor kegyetlen, okozott nekem is jócskán csalódást. Minden nap úgy mentem iskolába, hogy „na, még egy nap, amikor ismét én leszek a kirekesztett”.
Gyereknek, szülőnek, tanárnak lenni ebben az időszakban még annyira sem könnyű feladat: sok türelemmel, erőfeszítéssel és lemondással jár minden napot így megélni és túlélni.
Megszokott adventi gyertyagyújtás a főtéren nem lesz, helyette az éterbe költözik a programsorozat, az önkormányzat és a Vigadó közösségi oldalára – közölte a polgármesteri hivatal szerkesztőségünkbe eljuttatott közleményében.
Romániában Kézdivásárhely az egyike annak a négy kiválasztott városnak, amelyik a romániai várospolitikai projekt kidolgozása részeként együtt dolgozik a Regionális Fejlesztési és Közigazgatási Minisztériummal, valamint a Világbankkal.
A háromnapos csoportmunka során átfogó kampányt dolgoztak ki az önkéntesség népszerűsítésére és ennek apropóján tartottak csütörtökön sajtótájékoztatót az kézdivásárhelyi egyesület székhelyén.
Ebben az évben a koronavírus-járvány megjelenése megcsonkította a rendezvények palettáját, köztük a termékvásárokét is.
Szilveszter Szabolcs környezetmérnök, az energetikai tudományok (Power Engineering) doktora, valamint mérnöki tanácsadó és cégtulajdonos.
A fiataloknak – akiknek a város a lakhelyük, vagy a napjuk nagy részét ott töltik tanulás, munka, szórakozás céljából – szóló kutatás hozzásegíti a várost ahhoz, hogy átfogó ifjúsági stratégiát alkosson meg.
A folyamat feltételezi a lakosok aktív részvételét a közösség problémáinak meghatározásában és megközelítésében.
Bokor Tibor polgármestertől megtudtuk, hogy a méltán híres kézdivásárhelyi virágvásárt májusban kellett volna megszervezniük, ám a járványhelyzet ennek útját állta, így valamelyest az őszi ünnepkor kapcsán szerették volna pótolni az elmaradást.
Kézdivásárhely újrázó polgármestere és a tanácstagok a 2020–2024-es mandátumra a Kovászna megyei kormánybiztos és helyettesei jelenlétében tették le hivatali esküjüket.
A rendezvény célja a tájfutás népszerűsítése, a tájékozódási és a fizikai képesség növelése, ugyanakkor a W. Wegener park fáinak megismertetése volt.
A projekt összértéke közel három millió lej, ebből mintegy két százalék a kézdivásárhelyi önkormányzat hozzájárulása, a többi a vissza nem térítendő uniós támogatás.
Az öt hónapos támogatásra azon családok jogosultak, akiknek az egy főre eső jövedelme nem haladja meg a 750 lejt.
A magánházak lakóinak nem volt hiábavaló a biológiailag lebomló hulladékokat külön gyűjteni.
A 17 tagú tanácsban az elkövetkezendő négy évben 13 RMDSZ-es és 4 EMSZ-es képviselő lesz. A kampány lezárult, ennek összegzéseként tartottak sajtótájékoztatót a városháza gyűléstermében.