Felkerestük Gergely Balázst, a Kincses Kolozsvár Egyesület elnökét és a Kolozsvári Magyar Napok főszervezőjét, hogy egy interjú keretében válaszoljon a résztvevők felvetéseire.
A következő kiadás időpontját is bejelentették.
Az erdélyi magyar közösség számára fontos intézmények megalakulásának korszaka, ugyanakkor a széleskörű bebörtönzések ideje kezdődött az 1950-es évek elején.
Az előző napokhoz képest lanyhuló érdeklődést tapasztaltunk vasárnap délutánig: tán a nagy meleg miatt a zajos tömeg a hét végére majdnem teljesen felszívódott.
A festészet, a szobrászat és a divattervezés nem párhuzamos formái az önkifejezésnek, hanem ellenkezőleg: egymásra nagy hatást gyakorló művészeti ágazatok.
Videós összeállítás az örömfőzés, ökörsütés hangulatáról.
Olyannyira tele van írva a városunk, hogy csak akkor tűnik fel, ha tudatosan figyelünk erre – a szemünk már megszokta mindazt a vizuális ingert, amivel nap mint nap talákozunk.
Dr. Fehér Andrea történész a 18. század mai szemmel nézve kegyetlen, nőgyűlölő társadalmát festette le a korabeli városi bíróságon lezajlott 264 női per alapján.
Alig talált magának helyet az, aki késve érkezett kedden délután a 10. Kolozsvári Magyar Napok, Magyar Egészség Napok: Gyógynövényekkel az egészségért című rendezvényére.
Irodalmi kalauzt szerkesztett Kolozsvárhoz Daray Erzsébet és Balázs Imre József: harminc kortárs magyar szerző verseiből, novella- és regényrészleteiből rajzolták meg a város érzelmi topográfiáját.
A jóhiszeműség jellemezte az akkori hangulatot, ezért meglepetést okozott a kommunista visszarendeződés.
Azért van szükség az életmentő „civil szuperhősökre”, mert az országok gazdaságilag nem engedhetik meg maguknak, hogy minden utcába mentőkocsikat helyezzenek ki.
A 335 oldalas, szép kiállítású kötet művészettörténeti megközelítésben, Mudrák Attila fotóival mutatja be a Kárpát-medencei Szent László-kultusz eddig feldolgozott emlékhelyeit.
Az ezerarcú báróné „életeit” bemutató kötetet elkapkodták az érdeklődők.
A 10. Kolozsvári Magyar Napok keretében a város újabb büszkesége „talált haza”.
A Rendszerváltás 30 gyűjtőcím alatti kerekasztal-beszélgetések sorozatának második kiadásán voltunk a Kolozsvári Magyar Napokon.
A felvonulók különböző népdalai és díszesebbnél díszesebb ruházata változatos, mégis egységes kavalkáddá állt össze.
Zavarta a Kolozsvári Magyar Napok előkészületeinek hangereje Emil Boc polgármestert hétfő délután.
A főtéri templom 2018 nyarán elkezdett felújítása óta először mutatták be nagyközönség előtt, hogy mi történik a lezárt építőtelepen.
Kolozsvár emblematikus épületeinek megálmodója Pákei Lajos, akinek sokrétű munkásságát Gy. Dávid Gyula foglalta kötetbe.