A szervezeten belül kommunikációs problémák vannak, amelyeket mindenképpen meg kell oldaniuk a jövőben.
Vizsgálja felül azon elhatározását, miszerint november 9-étől kezdőden minden közoktatási intézmény piros forgatókönyv szerint kell hogy működjön függetlenül a helyi epidemiológiai helyzettől – kéri a kormánytól a Romániai Magyar Középiskolások Szövetsége (MAKOSZ).
Megkérdeztük az érintetteket, hogyan értékelik a Tanügyi Szabad Szakszervezetek Szövetsége (FSLI) jelzése nyomán meghozott intézkedést.
Rövid- és középtávú közoktatás-politikai irányvonalak és intézkedések meghozatalát javasolják.
Dönthetne minden tanintézmény sajátosan arról, hogy miként szeretné az évet indítani, és talán a hibrid oktatás is eredményre vezethet, ám egy bizonyos: a digitális oktatás legutóbbi formája megannyi hiányosságra világított rá.
„Elborzaszt minket, hogy 2020-ban olyan törvénytervezetet fogad el a parlament, amely a kommunizmus gyakorlatát eleveníti fel: előírják, ki mit gondoljon és azt is, hogy ki miben higgyen.”
A középiskolások képviselői kérdőívükben arra kíváncsiak, milyennek találják diáktársaik a digitális oktatás módszertanát, és melyek lennének a tanulók programigényei a kijárási korlátozások idején.
Ahány pedagógus, annyi online oktatási módszer, ahány tanuló, annyi megküzdési stratégia – vált egyre világosabbá, miután középiskolásokat és a MAKOSZ elnökét kérdeztük a távoktatással kapcsolatos tapasztalataikról.
A 2020–2021-es tanév rendjére vonatkozó miniszteri rendelet-tervezet több újdonságot újdonságokkal teli – a két húsvéti ünnepre való tekintettel két részre osztanák a tavaszi vakációt. A félévek időtartama megegyező: 17-17 hetet járhatnak iskolába a diákok.
Megosztja a közvéleményt azon tanügyminisztériumi rendelet, miszerint a jövő tanévtől csak azok a tanulók vehetnek részt a líceumi helyekért folyó versenyben, akiknek a nyolcadik osztály végi átlaga eléri legalább az ötöst.
A tanévkezdés apropóján arra voltunk kíváncsiak, hogy a magyar szülők és diákok szerint melyek a hazai tanügyi rendszer legégetőbb problémái.
Nem az a kérdés, hogy fel kell-e mérni vagy sem a magyar tanulók román nyelvtudását, hanem az, hogy a vizsgáztatás és az ország nyelvének az oktatása hogyan történik – vélekedett a MAKOSZ elnöke.
Másodszor hirdet pályázatot a MIÉRT és a MAKOSZ közösen Winkler Gyula EP-képviselővel azoknak az erdélyi magyar fiataloknak, akik sikeresen jelentkeztek a DiscoverEU – Fedezd fel Európát program második fordulójára.
Kérdezzetek, ahogyan szoktatok kérdezni, ha pedig a ti perspektívátokból nézve nem az a helyes döntés, amit meghozunk, szólnotok kell – köszöntötte a Romániai Magyar Középiskolások Szövetségének (MAKOSZ) 25. tisztújító kongresszusán részt vevő diáktanácsosokat Kelemen Hunor.
Bukur Tamást, a Romániai Magyar Középiskolások Szövetségének (MAKOSZ) elnökét annak apropóján faggattuk, hogy nemrég közzé tették az érettségi mintatételeit és a vizsgák ütemtervét.
A vizsgamódszer módosításáról pénteken döntenek.
A Romániai Magyar Középiskolások Szövetsége (MAKOSZ) és a Magyar Ifjúsági Értekezlet (MIÉRT) üdvözli az augusztusban elfogadott kormányrendelet visszavonását.
A Romániai Magyar Középiskolások Szövetsége (MAKOSZ) ugyanis azt látja, a fiatalok nincsenek tisztában azzal, hogy kinek meddig terjedhet a hatalma az iskolában.
Zavar egy diáktársad viselkedése? Megalázó, kellemetlen helyzetbe kerültél az iskolában? Tanárod visszaélt a hatalmával?
A Romániai Magyar Középsikolások Szövetsége nyílt levélben kéri Klaus Johannis államelnököt, hogy minél hamarabb hirdesse ki a marosvásárhelyi Római Katolikus Líceum újraalapításáról szóló törvényt.