Jelentette hétfőn a szaktárca a megyei tanfelügyelőségek által közölt adatokra hivatkozva.
Egy hét alatt több száz hozzászólás és megosztás kerekedett a Magyar Szülők Szövetségének Facebook-bejegyzése körül: legtöbben csalódottan számoltak be a „logikátlanságról”, „fejetlenségről”, „gyermekkínzásról”, „embert próbáló helyzetekről”, „alternatív oktatást megsemmisítő rendelkezésekről”.
A miniszterelnök szerint nem kell „a szabályok be nem tartására uszítani”.
Román nemzeti színű zászlókat lengettek, és olyan feliratokat emeltek a magasba, mint „Le a szájkosárral, el a mancsokkal a gyerekeinkről!”.
Mircea Abrudean, Kolozs megye prefektusa összegzett.
Az intézkedést a helyhatósági választások megszervezése indokolja.
Egy testvérpár kapta el a betegséget, ráadásul édesanyjuk tanító ugyanott.
A koronavírusos megbetegedések számának robbanásszerű emelkedése miatt egyre több iskolát zárnak be, és térnek át az online oktatásra, ám sok helyen nincs táblagépük sem a gyerekeknek, sem a tanároknak, és nincs internethálózat sem – hívja fel a figyelmet pénteki közleményében a FSLI.
A főtanfelügyelő szerint Kovászna megyében minden csütörtökön az aznapi fertőzési mutatók alapján rangsorolják újra a településeket, illetve a hét folyamán bármikor, ha egy településen vagy éppen egy tanintézményben a fertőzöttek száma hirtelen megugrik.
Míg tanévkezdéskor 263 tanintézmény volt zárva, csütörtökre ez a szám 300-ra nőtt. A gond viszont az, hogy a szeptember 13-án és 17-én közölt tanintézmények száma nem egyezik meg.
Sepsiszentgyörgyön jövő héttől a sárga forgatókönyv szerint folytatódik a tanítás. Kivételt a Mikes Kelemen Líceum jelent, amely vörös besorolású, azaz minden diák távoktatásban folytatja.
A következő 14 napban, azaz szeptember 30-ig a diákok online tanórákon vesznek részt.
Család- és gyermekorvosoknak tettük fel a leggyakrabban ismételgetett kérdéseket, így többek között fény derült arra is, hogy rontja-e az egészséget, kevesebb oxigént juttat-e az agyhoz a maszk, illetve azt is megtudtuk, hány óránként ideális cserélnie az iskolásoknak és pedagógusoknak.
Részben felföggesztik a hagyományos oktatást.
A Kovászna megyei egészségügyi hatóságok az érintett osztályok összes tanulóját lakhelyi elkülönítésbe helyezték, így számukra a tanórák online folytatódnak.
Online folytatódik az oktatás, miután a tanintézmény igazgatója megfertőződött a koronavírussal.