A marosvásárhelyiek a világhálón valamint az Erdélyi Magyar Televízióban követhették az eseményt.
Felavatták Márton Áron (1896-1980), Erdély minden diktatúra ellen következetesen kiálló római katolikus püspökének szobrát Kaposváron szombaton.
A gyermek József Attilát ábrázoló alkotás a nevét viselő iskola elé került.
A Vatikán is a kezdeményezők között van.
A járványügyi intézkedések miatt lemondtak az ünnepi ceremóniáról, csak a polgármester és tanácsadója rántotta le a leplet.
Munkássága meghatározó volt a mai városképre is.
Zilah központjában vasárnap felavatták Ady Endre egész alakos szobrát. A Bíró Lajos mátészalkai szobrászművész által megkomponált Ady Endre egy padon ül a karfára könyökölve, és egykori iskolájára néz.
A 10. Kolozsvári Magyar Napok keretében a város újabb büszkesége „talált haza”.
„A templom és az iskola mezsgyéjén” az unitárius egyház felavatta azt a Dávid Ferenc-bronzszobrot, amelynek voltaképpen sem alakja, sem korabeli ábrázolásmódja nem maradt az utókorra.
Építkezni nem könnyű. Fáradtsággal és verejtékkel jár. És nem mindig sikerül. De ha igen?
Az esemény szónokai valamennyien azt hangsúlyozták, hogy a román csapatok történelmi tettet hajtottak végre azzal, hogy megszállták Budapestet, és menekülésre késztették a Kun Béla vezette bolsevik kormányt.
Helyére került Szatmárnémeti központjában gróf Széchenyi István egészalakos szobra, amelynek avatójára a március 15-ei ünnepség keretében kerítenek sort.
Ha mi, erdélyi magyarok fogyatkozunk is, a szobraink legalább szépen sokasodnak.
Felavatták Sass Kálmán mártír lelkész mellszobrát vasárnap a partiumi Érmihályfalván annak a református templomnak a kertjében, amelyben a lelkész egykor szolgált. A szobrot a Lakiteleki Népfőiskola ajándékozta az érmihályfalvi református közösségnek.
A határvédő lovagkirály, Szent László emlékének szentelik idén Háromszéken az augusztus 20-ai őrtűzgyújtást.
Puskás Ferenc-szobrot avattak Melbourne-ben az Olimpiai Parkban szombaton – adta hírül az nso.hu.
Ünnepélyes keretek között felavatták pénteken Nagyváradon Szacsvay Imrének, az 1849-es magyar függetlenségi nyilatkozat megszövegezéséért és aláírásáért kivégzett országgyűlési jegyzőnek a felújított szobrát.
Nagyváradon állít emléket a shoá gyermekáldozatainak a Heyman Éva alakjáról mintázott szobor, amelyet október 15-én lepleznek le az egykori gettó területén, a mai Nicolae Bălcescu parkban.
Bartók Béla szobrát, Aurel Gheorghe Ardeleanu temesvári szobrászművész alkotását avatta fel szülőhelyén, Nagyszentmiklóson Semjén Zsolt nemzetpolitikáért felelős miniszterelnök-helyettes pénteken.
Újabb szoboravatásról döntött Marosvásárhelyen legutóbbi testületi ülésén az önkormányzat.