Számításaik szerint a világgazdasági szintű hazai össztermék az idén 4,4 százalékkal zuhant
A Romániai Magyar Közgazdász Társaság Gazdasági élet a válság alatt címmel tartott online gazdasági konferenciát.
Az előző gazdasági válságot nagyon megszenvedte az ágazat, most éves szinten kb. 20 százalékos növekedésre számítanak a gyártók és a kiskereskedők.
A 2019-es szintre 2022-ben, de meglehet, hogy csak 2023-ban kapaszkodunk vissza.
A hatóságok az orvosi készülékeket és azok üzembe helyezésének módját veszik szemügyre.
2019-hez képest 6 százalékos volt a visszaesés, éves összevetésben az ipar szeptemberben sem tudott növekedést felmutatni.
A Moszkva által támogatott szakadárok sértették meg a tűzszünetet.
Az elmúlt 30 év legrosszabb negyedéve volt 2020 áprilistól júniusig terjedő időszaka.
Az üzleti forgalom alapján összeállított toplista élén idén is a Baróton bejegyzett, de Brassó megyében tevékenykedő Fabrica de Lapte Brasov cég áll, ezt követi a Bertis és a Nexxon.
A spanyol gazdaság teljesítménye eddig nem látott mértékben, 17,8 százalékkal csökkent az idei második negyedévben az első negyedévhez képest a koronavírus-járvány következtében.
Az első félévben a beruházások értéke meghaladta a tavalyit, de ennek részben az az oka, hogy helyhatósági és parlamenti választások előtt állunk.
10,9 százalékos a visszaesés második negyedévben.
Szankciókat vezethet be az unió, ha a volt szovjet tagköztársaság nem tesz le a tüntetőkkel szembeni brutalitásról.
A Országos Előrejelzési Bizottság (CNP) az idei évre csak 3,8 százalékos gazdasági visszaesést vetít előre, a pénzintézetek szerint ennél jóval nagyobb lesz a GDP-csökkenés.
Zuhant a gazdasági teljesítmény és jelentősen csökkent a foglalkoztatottak száma a második negyedévben az Európai Unióban és az euróövezetben egyaránt az egész világon tomboló koronavírus-járvány következményeként.
Az euróövezetben 12,1 százalékkal, az EU egészében 11,9 százalékkal esett vissza a hazai össztermék (GDP) a második negyedévben az előző negyedévvel összevetve.
Rekordösszeget, 16,1 milliárd lejt költött a kormány beruházásokra 2020 első félévében, ám az év végi eredmény jócskán elmaradhat majd a tavalyi szinttől.
A pénzügyminiszter magyarázza a bizonyítványt.
A régióban Romániának van a második legkisebb gazdasági válságellenes programja, rosszabbul már csak az oroszok állnak - derül ki a UniCredit Bank Közép- és Kelet-Európára szakosodott vezető-közgazdásza, Dan Bucșa jelentéséből.
Idén hat százalékos visszaeséssel, jövőre négy százalékos növekedéssel számol az EB.