Tar Gyöngyi, a Hargita Megyei Közegészségügyi Igazgatóság vezetője volt a csütörtöki #Fórum műsorunk vendége.
A vírus terjedésének mérséklődése a lakosság, a hatóságok, valamint az egészségügyi intézmények közötti jó együttműködés eredménye.
A Hargita Megyei Egészségügyi Igazgatóság vezetője kitart álláspontja mellett.
A vesztegzár bevezetését Udvarhelyen a múlt heti, szerdai kormányülés után helyezték kilátásba, azt követően, hogy a városban 8 ezrelék fölé emelkedett a fertőzöttségi ráta.
Nagy a nyomás az egészségügyi rendszeren és végesek az erőforrások.
Az ősz beköszöntével a csökkeni nem akaró koronavírusos esetek mellett az influenzás megbetegedésekre is fel kell készülni az országban, a helyzetet pedig bonyolíthatja, hogy a két vírusos fertőzésnek hasonló tünetei vannak.
Minden, amit az eljárásról tudni érdemes.
A kiszámítási mód egyszerű, az egyéni felelősség nagy - emelte ki a közegészségügyi szakember.
Nagy mennyiségű, az emberi erőforrásokat és technikai felszereltséget messze meghaladó feladatmennyiséget zúdított a kormány a megyei közegészségügyi igazgatóságokra, vélekedik Tar Gyöngyi, a Hargita megyei közegészségügyi igazgatóság vezetője.
Fokozódik az emberek türelmetlensége a koronavírus-járvány megelőzése érdekében hozott hatósági intézkedésekkel szemben: sokan egyszerűen magát a vírus létezését is tagadják, mások pedig nem akarnak tudomást venni a betartandó szabályokról.
A megye eddig alig érintett északi részén regisztráltak új megbetegedéseket.
Tíz fertőzöttet szállítanak át Csíkszeredából a székelyudvarhelyi kórházba.
27 igazoltan koronavírusos és további hét koronavírus fertőzés-gyanús beteget ápolnak jelenleg a Csíkszeredai Hargita Megyei Sürgősségi kórházban
Gyorstesztekkel nem állítható fel megbízható diagnózis
A megye viszonylagos elszigeteltsége sem kedvezett a járvány terjedésének.
Szolgáltatásaikat nem akkreditálta az egészségügyi minisztérium.
Jó-e az, ha törvényben kötelezik a szülőket arra, hogy beoltassák a gyermeküket?
Kilátogattunk kedden a csíksomlyói romatelepre, ahol megtudtuk: a közösség összes tagját beoltották már a kanyaró ellen is védettséget nyújtó három összetevőjű oltóanyaggal.
A Hargita megyei egészségügyi hatóságok azt javasolják, hogy azok a személyek, akik nincsenek beoltva kanyaró ellen, ne vegyenek részt a pünkösdi csíksomlyói búcsún, ugyanis a térségben fertőzési gócpont van.
Az elmúlt hétvégén öt csíkmindszenti gyermeknél jelentkeztek a betegség tünetei, ezzel az elmúlt időszakban tízre nőtt a kanyaróban megbetegedett Hargita megyei gyermekek száma.