Míg egyesekhez gömbökkel teli viszi, másoktól segítséget kér a fenyő díszítésében, de egyvalami mindegyikük karácsonyában közös: az angyal megfejthetetlen módon ajándékokat csen a fa alá – osztották meg velünk a kolozsvári János Zsigmond Unitárius Kollégium első osztályos tanulói.
Kicsi, 3-6 éves gyerekeink számára igenis teremtsük meg a mesevilágot, szórjunk titokban egy kis lisztet az előszoba padlójára, hagyjuk résnyire nyitva a kályhaajtót, maradjon egy angyalszárnyból kihullott tollpihe a karácsonyfa közelében, jöjjön a varázslat, merjünk játszani, gyermeki szemmel kíváncsinak lenni.
Az ünnepek közeledtével nemcsak a szülők, de a rokonok is képesek túlzásokba esni, ha az ajándékozásról van szó.
A művészeti egyetem több csoportjához mára már csatlakoztak különböző alapítványok, magánszemélyek és a Marosvásárhelyi Magyar Diákszövetség (MMDSZ), mindezt annak érdekében, hogy minél több emberhez eljusson a gyűjtés híre.
Legtöbbjüknek nincsenek vagy csak enyhe tünetei vannak, általában láz, köhögés, torokfájás, az ízlelés és a szaglás megváltozása.
A hatféle táblás csokit és bonbonokat egyedül készíti egy helyi fiatalember. Önti, díszíti gyümölccsel, fagyasztja, fóliázza, csomagolja.
A református egyház hiába jelezte, hogy önrészként vállalják az adott épület felújítását, azt is elutasították. Az egyház pert indított, és alapfokon nyert, viszont a fellebbezés tárgyalásának időpontját csak jövő év tavaszára tűzték ki.
Bár a kiégés-szindrómát elsősorban a felnőttekkel és a munkahelyi stresszel azonosítjuk, gyerekeknél is megmutatkozhat.
Ebben az évben a koronavírus-járvány megjelenése megcsonkította a rendezvények palettáját, köztük a termékvásárokét is.
Fából és bőrből készült ékszerek készítőivel beszélgettünk, akik megálmodták és kivitelezték elképzeléseiket.
Gujdár Gabriella klinikai pszichológus, Hétköznapi pszichológiánk sorozatunk szerzőjét kérdeztük.
Nem mindegyik gyereknek elegendő bárányokat számolgatni, vagy meleg tejet inni ahhoz, hogy nyugodtan aludhasson.
A járvány kezdetén, amikor a maszkokat szinte lehetetlenség volt beszerezni vagy magas áron lehetett csak megvásárolni, sokan az otthon készített, saját kezűleg varrt maszkokkal próbálták megoldani az akkori hiánykellékek beszerzését.
A gyermekpszichológus úgy véli, fontos, hogy a szülők ne bénuljanak meg a hirtelen jött helyzettől, hanem a lehető leggyorsabban kapcsoljanak át problémamegoldó üzemmódjukba.
Érdekes tény például, hogy a kék szeműeknek sokkal magasabb a fájdalomküszöbük.
A színezés nemcsak a kreativitást és a gyermek önkifejezését serkenti, hanem azt is elősegíti, hogy az iskolai években könnyebben boldogulhasson a csemete.
Köntés Beáta pszichoterapeuta tanácsainak gyakorlatba ültetése könnyebbé teheti a gyermek mindennapjait.
Mi történik akkor, ha nem átlagos, hanem zseni lesz a gyerek?