111 iskola sárga forgatókönyv szerint működik.
Az oktatásügyi tárca sok helyen táblagéppel segíti az online oktatást.
A Szilágy Megyei Tanfelügyelőség által közölt adatok szerint a megye iskolái közül 278-ban zöld, vagyis hagyományos oktatás zajlik, 14 esetben sárga forgatókönyvet alkalmaznak.
214 iskolában a tanulók és tanárok körében jegyzett koronavírusos megbetegedések indokolják a digitális tanrendet, 303 tanintézetben pedig részben a településen regisztrált magas esetszám, részben pedig javítási munkálatok miatt tértek át az online oktatásra.
Korábban nyolc másik Hargita megyei intézményben vezettek be rendkívüli intézkedéseket a koronavírus-fertőzések miatt.
Csütörtök este dönt a kormány.
Az oktatási és az egészségügyi miniszter közös rendelete értelmében a forgatókönyv kiválasztásakor a fő járványügyi szempont az adott településen az előző 14 napban jegyzett új megbetegedések számának összege ezer lakosra vetítve.
A szervezet szerint sok diák számára lehetetlenné vált az iskolában való fizikai jelenlét, mivel nem engedhetik meg maguknak a védőmaszkok és fertőtlenítőszerek megvásárlását, a hatóságok pedig nem biztosítják számukra ezeket.
A szaktárca megjegyzi, hogy 173 iskolában a tanulók és tanárok körében jegyzett koronavírusos megbetegedések indokolják a digitális tanrendet.
Nem mindenhol a koronavírus miatt maradtak otthon a gyerekek.
Mezőbodont vörös járványügyi zónának minősítették, ami azt jelenti, hogy minden gyerek online oktatásban vesz részt.
A szülőkre az eddigi évekhez képest a járványidőszakban több otthoni oktatás hárul, és ez bizony gyakorta gyermek-szülő „harcokat” eredményez. Hogyan folyhatnak bele a tanításba az anyák és apák? Fel kell csapniuk tanítónak, változtatniuk kell az elvárásaikon? Keresztesi Polixéna iskolapszichológust kérdeztük.
A prefektúra közölte, Madéfalván a koronavírusos esetek száma meghaladta a hármat ezer lakosonként, ezért a település valamennyi oktatási intézménye digitális munkarendre tér át jövő héttől.
A legtöbb intézményben személyes oktatás zajlik.
„Ez a tanerő kötelessége: hogy átadja az ismeretanyagot a gyerekeknek, akár a tanteremben, akár on-line" – szögezte le a kormányfő.
Sok család számára megoldhatatlan problémát jelent a hibrid iskolakezdéssel otthon maradó kiskorú felügyelete.
Egy testvérpár kapta el a betegséget, ráadásul édesanyjuk tanító ugyanott.
A koronavírusos megbetegedések számának robbanásszerű emelkedése miatt egyre több iskolát zárnak be, és térnek át az online oktatásra, ám sok helyen nincs táblagépük sem a gyerekeknek, sem a tanároknak, és nincs internethálózat sem – hívja fel a figyelmet pénteki közleményében a FSLI.
Sürgősen találnia kell a kormánynak megoldást arra, hogy gyermekfelügyeleti szabadság járjon azoknak a szülőknek is, akiknek 12 évnél kisebb gyermekük krónikus betegség miatt részesül online oktatásban – tájékoztatott Csép Andrea képviselő.
Részben felföggesztik a hagyományos oktatást.