Ahol jó a polgármester, ott több a remény a reményre, szinte maguktól alakulnak a kilátások. Az a két év, amelyet a falu elöljárójaként eltölthetett, már megvillanthatta a képességeit.
A volt szebeni polgármesternek alighanem megsúgták az égiek, hogy valamikor Románia államelnöke lesz, ezért nem igazította ki a nevét ’89 után sem. Inkább a földi praktikákhoz igazodik.
A világ legjobb terrorelhárítása sem tud mit kezdeni azzal, ha a tizennyolc éves gyerek a prófétához vágyik, s miután gyilkol, még fel is adja magát, mert számára a küldetés befejeződött.
A baj az, hogy a helyiekből verbuvált és sok dolláron felszerelt, agyonképzett seregen úgy ment át a prekonceptuális kalifátus, mint a közmondásos libán az alig emésztett táplálék.
Abban a pártközi egyezményben nem csak a hadseregnek nyújtott állandó támogatásról esne szó, hanem az oktatásra fordított költségvetési összegekről is. Törvény van rá évek óta.
Januárban megemlékezünk a madéfalvi veszedelemről. Most nincsenek ágyúk, a legnagyobb veszedelem viszont az, ha nem használjuk ki a demokrácia lehetőségeit.
Bjoza dicshimnuszokat zeng a vasgárdista múltjáról ismert Arsenie Papacioc gyóntató pópáról is. (Ezt tudjuk be idős korának?) És a vallással takarózik – akárcsak maga a vasgárdista mozgalom.
Csonkaország megrakva párolt rizzsel, Erdély szalmaburgonyával, Horvátország és Felvidék ideális befogadói a kétféle savanyúságnak, és az egész beborítva sült, rántott és töltött húsokkal.
Legyen együtt, mint a zenében és az ünnepben, úgy a mindennapokban is az emberiség nagy családja! Kevésbé fennkölten: a zenét vigyük ki a köztérre, ne a politikai vircsaftot!
Ők másak, mint mi, de mindenekelőtt rászorulók, akik nem azért vágnak neki egy-egy lélekvesztőn a Földközi-tengernek, mert Itália partjait elérve a mi európai jólétünket készülnek aláásni.
De azonos állam polgárai vagyunk. Éppen másságunk okán vagyunk említhetők. Évezrednél hosszabb ittlétünk okán-fokán. Mert nélkülünk nincs Erdély. S ha lenne, már nem az az Erdély volna.
Vannak, akik még hisznek a csodákban, a földi Messiásban, aki egymaga vezet be az ígéret, a jól végzett munka földjére anélkül, hogy a sokaknak ezért bármit is tenniük kellene.
Vannak, akik a nemzetáruló címkétől jutnak el addig, hogy még az sem lehetek, hiszen magyar sem vagyok, és vannak, akik hallani sem akarnak rólam. Voltaképp ez így van rendjén.
A kettős állampolgárság, nagyon rokonszenvesen, úgy indult, mint magánügy: aki akarja, megkaphatja. Azután közéleti dicsekvés, most pedig felülről irányított célszám lett belőle.
Probléma, hogy a Brüsszel és Moszkva közt hinta-palintázó, a mindkét centrumból érkező lehetőséget kihasználni igyekvő Szerbia hogyan képes egyensúlyozó tornamutatványait fenntartani.
Most már bármit leírhatsz, súgja bennem a kisördög. Magad ellentéte is lehetsz, prémium csomag. Kibontom magam a dobozból, lehúzom a szalagot. Még rajtam az árcímke.
Vajon közben, egy kocsonya és egy disznófősajt között eszébe jut-e mindenkinek, hogy mindannyian emberek vagyunk, akik szeretünk nem egyedül lenni nemcsak karácsonykor, hanem soha sem?
A rezsicsökkentéssel jól járt a kisember, és lehetett azt gondolni, hogy ezek is megszedik magukat, ugyanúgy mint a kommunista disznók, de legalább osztanak valamit a zsákmányból.
Johannis szüntelenül győzködi önmagát és őt alighanem túlértékelő híveit, hogy eljött a másfajta, újszerű politizálás ideje, és esküszik rá, hogy államfőként más lesz, mint Traian Băsescu.
A szólás szabadsága még működik, az emlékezés szabadsága még tiszta, a művészek alkotói szabadságát már csak pénz hiánya korlátozza. Szabad utazni, elmenni, kivándorolni, munkát vállalni.