Eredménye, hogy megkönnyíti a szülők és a fiatalok döntését: Románia helyett Nyugat-Európa, hivatás helyett szakképzetlen munka, karrier helyett sokszor feketemunkával megszerzett készpénz a pénztárcába!
Mire is jó egy ilyen címerező tábor, ahol nem családok címereit kell megfesteni, hanem mezőgazdasági munkát végeztetnek erdélyi diákokkal a magyarországi mezőgazdasági birtokosok, magán- és testületi gazdák?
Minthogy a székely legényeket és férjeket elvitték a frontra, a magukra maradt székely lányokat-asszonyokat aligha lehetett a családi élet vállalására és a népviselet megmentésére buzdítani.
Folyamatban van a Krím rakétabázissá alakítása: S-400-as rakétaállások, partvonal-telepítésű Bastion hajóellenes rakétatüzérség, tengerről indítható Kalibr-osztályú cirkálórakéták...
„Magyar is vagyok, természetesen. Otthon többet beszéltünk magyarul, mint románul, bár az első számú nyelv a jiddis volt. Anyám úgy ismerte a magyar irodalmat, mint én most a franciát.”
A furcsa ebben az új és felháborító nyilvánosságban, hogy emberi hibák, botlások, jellemgyengeségek keverednek bűncselekményekkel, pénzosztásokkal, hatalmi visszaélésekkel.
Majd jött a szupercsel, ami túltesz a hazai balkánpimaszságon: a parlament felsőháza rábólintott és kifizette nekik kártérítés gyanánt az ötven eurókat! Holott a szajrét nem személyes érdemeikért kapták.
Olyan sablonanyagról van tehát szó, amit az MTI honlapjáról töltött le jogszerűen a szerkesztőség, s a forrást pontosan feltüntetve, némi apró szerkesztői módosításokkal használta fel a mindennapi munkában.
Rejtő link hősei után végre megint volt egy szerethető figura, aki jobban hitt a pofonokban, mint a tízparancsolatban. És ezt minden alkalommal be is mutatta, fáradhatatlanul. Magyar alteregója is lett.
Renato Sanches olyan lenne, mint a hályogkovács: rémülten pislogna köröskörül. De nem volt jó látvány, hogy az elmúlt évtizedek egyik legnagyobb játékosa őrjöng, mert érzi, nincs sok hátra.
A végső győzelmekről szőtt álmok csúfos vereségekkel szoktak végződni. S a vesztes nem csak Németország lesz, hanem főként az Európai Unió, melynél szebb kísérlete aligha volt az emberi történelemnek.
Minden tagországban vannak euroszkeptikus politikai erők, amelyek üdvözlik a brit kilépést, s máris értelmezik a saját nemzeti kilépő szavukat, Franciaországban Marine Le Pen már használja a Frexit szót.
A helyhatósági választások eredménye, a kettő helyett öt megyei elnöki tisztség megszerzése olyan alap, amelyre lehet és kell építkezni. A churchilli elv érvényességét cáfolhatatlanul bizonyította az RMDSZ.
Manapság pedig már a cégvezetők sem simán direktor urak, netán személyzeti igazgatók, titulusok ma már owner, board member esetleg CEO. Tesssenek csak egy mai vállalkozásban a főkönyvelő úr iránt érdeklődni.
Izland a negyeddöntőben a házigazda Franciaországgal játszik, nyilván teljesen esélytelenül. Szurkolok neki, ne kapjon ki nagyon, ne döntse meg a legnagyobb arányú vereség rekordját is ezen a versenyen.
Kétségtelen, ezeknek a szövegeknek amolyan “óva intjük Angliát” hangulata van. De nézzük csak meg: lehet-e Hargita megye vezetőségének reális esélye arra, hogy beleszóljon a Brexit utáni állapotokba?
A Brexit győzelme a jóléti sovinizmus győzelme Nagy-Britanniában. Bár sok euroszkeptikus uniós politikus hangoztatja, hogy a menekültválság brüsszeli kezelése okozta a tragédiát, ez nyilvánvalóan nem igaz.
Szombaton már a kieséses szakasszal folytatódik a franciaországi labdarúgó-Európa-bajnokság. A sporteseményről kérdeztük publicistáinkat.
A fiatalok nem akarják félelmekre pazarolni energiáikat. Talán épp ezért szavaztak a kilépés mellett az öregebbek és a szegényebbek. Ők azt féltik, ami már csak az álmaikban él. A büszke és önálló Angliát.
Külön-külön mindenki Jézusra szavaz, a tömeg szája mégis Barabbást kiált. A mai demokrácia legnagyobb baja az agyatlan, szájas tömeg maga. Az individuumok ugyan rendelkeznek aggyal, tömegben azonban ostobák.