Meglehetősen nagy anyagi erőfeszítéssekkel jár egy gyermek felnevelése.
A vallásszabadság tekintetében Romániában nem javult a helyzet az előző évekhez képest - ez az egyik lényeges következtetése az Amerikai Egyesült Államok külügyminisztériuma által összeállított, a vallásszabadság helyzetét elemző dokumentum Romániára vonatkozó fejezetének.
Az utóbbi években Donald Trumpot számos bírálat érte az erőszak – burkolt vagy nyílt – támogatása miatt. Ezek az incidensek – akárcsak ezek a napokban tett vitatott nyilatkozatai – nem utolsó sorban rasszista jellegűek.
Több mint 29 ezer, statisztikai mintavételezéssel kiválasztott ember vérmintáját vizsgálják meg az országban.
Legyen? Ne legyen? Milyen legyen? A szexuális oktatás mikéntjei és hogyanjai megosztják a közvéleményt. Törvényhozókat, szakembereket kérdeztünk, és átnéztünk a kerítésen túlra is.
Adatokkal bizonyítható, hogy az erőszakszervezetek rendszeresen diszkriminálják a színes bőrűeket.
Miért történhetett meg Trianon? Miért nem lett volna szabad megtörténnie? Hogyan tovább? Vannak válaszai? Gyurgyák János történész minden lehetséges választ egybegyűjtött.
1918 novemberétől 1919 januárjáig tartott a remény, hogy ki lehet egyezni az erdélyi románokkal. A kötet bejárja az utat a reménytől a drámai valóságig.
Erdély „Trianonja”: Szatmárnémetiben a román hadsereg nem tapasztalt ellenállást 1919-ben. Mi több, az újonnan berendezkedett román hatalom sem sietett elrománosítani a várost.
Erdély „Trianonja" hosszan elhúzódott. Székelyudvarhelyen a román csapatok bevonulásától kezdődően Paál Árpád azért küzdött, hogy népszavazással tudjanak a székelyek saját sorsukról dönteni.
Erdély "Trianonja" két évig tartott, a történészek ezt nevezik az impériumváltás korszakának. A Maszol Trianon-sorozat azt mutatja be, hogyan élt az erdélyi magyarság ebben a periódusban.
A 2,7 százalékos hibaküszöbű felmérést május 1-7. között, 1545 fős mintán végezték.
Mi a közös a fokhagymában, a citromos-mézes vízben és a fertőtlenítőszerekben?
Pár napja az alkotmánybíróság az első számú közellenség a kormányközeli sajtó szemében
Mintha tankönyvként használná a populizmusról szóló szakirodalmat.
Álláspontját módosítások nélkül közöljük.
A marosvásárhelyi történész-politikus úgy véli: a jogszabály elfogadását felgyorsította ugyan Klaus Iohannis magyarellenes kirohanása, de a tervezetet mindenképpen napirendre tűzték volna a trianoni békeszerződés aláírásának 100. évfordulója előtt.